Vrátenie zálohy pri odstúpení od rezervačnej zmluvy

dobrý den, Rýchla otázka, pred mesiacom som rezervoval byt v BA novostavba ale kvôli koronavirusu a neistej pracovnej buducnosti by som chcel odstupit od zmluvy a samozrejme by som rad dostal zalohu naspat je to mozne alebo mi nic nevratia ? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejpan čo tak zájsť za právnikom a nečakať že niekto tu na MS má vešteckú guľu.
Odpovedať
@andrejpan záleží čo máš napísané v tej zmluve ktorú si podpísal. Takže poriadne prečítať a pravdepodobne sa dizvieš. Alebo rovno zavolať tam kde si kupoval a oni ti to povedia presne a možno sa s nimi bude dať dohodnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
Ťažko povedať, bude to odstúpenie z vašej strany takže za normálnych okolností by ste o zálohu prišli. Ale toto je vec, ktorá sa nedá ovplyvniť, bude záležať aj od toho čo máte napísané v rezervačnej zmluve, ak sa tam o týchto situáciach nič nepíše tak to bude potom na dohode s realiťákom, poprípade s majiteľom
Odpovedať
Vsetko to mas podla mna udane v zmluve za akych podmienok mozes odstupit. Treba si to pozriet a ked tak dat nejakemu pravnikovi pozriet, ci tam nie je proste nejaka ta skulinka
Odpovedať
Neodstupuj od zmluvy.Pravdepodobne oni ju nedodržia a bude priestor na vyjednavanie.
Odpovedať
No asi nemam v zmluve mimoriadnu udalost ako korona zapisanu 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?