Rezervačná zmluva chýba 1 vlastník

Ahojte chystáme sa s priateľkou kúpiť byt. Máme ísť do RK podpísať rezervačný zmluvu v ktorej sú uvedené 2 mena vlastníkov. Dnes som na katastri zistil že nehnuteľnosť vlastní ešte jedna osoba - vlastní 1/10 bytu. Je problém v rezervacnej zmluve ak tam toto meno nieje uvedené ? Či treba počkať na kúpnu zmluvu ? Ďakujem
Odpovedať
Ak chcete kúpiť iba 9/10, tak to problém nie je. Bez súhlasu všetkých nemôžte ani kupovanú nehnuteľnosť založiť za hypo.
Odpovedať
Pokiaľ neodkúpiš aj tú 1/10 tak ten byt tvoj nebude a nebudeš s ním môcť ani nijak narábať. Teoreticky ani kúpna zmluva by nemala byť platná, ak tam nebudú uvedený všetcia vlastníci ;-)
Odpovedať
Do toho by som aspoň ja osobne nešiel. Ako písala @betka8880, podľa mňa by tá zmluva ani nebola platná. keďže by teoreticky nebola kompletná.
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo930 to nech dajú na poriadok a ty kúp celý byt, lebo ako tu už písali, ak neodkúpiš tú 1/10 bytu, tak nebudeš vlastníkom celého bytu a budeš mať s tým len problémy. bez toho by som sa do toho nepúšťal a taký byt nekupoval!
Odpovedať
Profilova fotka
Šikovní realitáci, čo ti poviem. Nepristúpila by som na to, pokiaľ si to celé nedajú dokopy. Kúpil by si v podstate niečo, s čím aj tak nebudeš môcť hýbať bez súhlasu toho chýbajúceho vlastníka
Odpovedať
Profilova fotka
Ak na rezervačnej zmluve nie sú uvedení všetci vlastníci, nie je to problém, ale nie ej to ani veľmi korektné. Rád by som ale upresnil niektoré informácie, ktoré tu predo mnou zazneli. Ak by ste kúpili 9/10, tak kúpna zmluva by samozrejme bola platná a vy ako väčšinový vlastník by ste v podstate mohli s bytom disponovať aj bez súhlasu menšinového vlastníka, okrem väčších zmien s bytom. Prišli by ste síce do konfliktu s niečím ćo sa vola predkupné právo spoluvlastníka, ale to je trochu odbočka. Keby kupujem ale byt ja, trval by som na tom, aby mi bol predaný celý a aby na rezervačnej zmluve boli všetci vlastníci.
Odpovedať
@pepo930 je viac ako pravdepodobne, ze kupna zmluva bude neplatna, ak sa vlastnik 1/10ny dobrovolne nevzdal predkupneho prava, co sa asi nevzdal, ked je v rezervacnej zmluve vynechany. neplatit ziadne rezervacne poplatky realitkam! nikdy! A najprv nech opravia pravne vady. Takyto profesionalny realitacky servis by som bral ako pokus o podvod.
Odpovedať
@aivenhov Ak na rezervacke nebudu uvedeny vsetci vlastnici tak to samozrejme PROBLEM JE !!! Realitka by Vam v tom pripade mala predlozit doklad ze podielovy majitel o predaji vie a ze nevyuzije svoje predkupne pravo za cenu (ktoru mate uvedenu vy) alebo predlozit ze na takuto vyzvu spolumajitela uplynula urcena doba (bez odozvy). v opacnom pripade sa moze spoluvlastnik (v lehote 3 rokov) domahat na sude relativnej neplatnosti takejto kupnej zmluvy. Ďalej si treba uvedomiť ze nebudete majitelom celej nehnutelnosti. Zo skuseneosti - neverte vsetkemu co povie realitak - vsetko si 2-3 x overte. Nataraju Vam cokolvek len aby ste podpisali. Takuto rezervacku by som urcite nepodpisal. Vigilantibus iura scripta sunt (Pravo patrí bdelím)
Odpovedať
@aivenhov Ak na rezervacke nebudu uvedeni vsetci vlastnici tak to samozrejme PROBLEM JE !!! Realitka by Vam v tom pripade mala predlozit doklad ze spolumajitel o predaji vie a ze nevyuzije svoje predkupne pravo za cenu (ktoru mate uvedenu ) alebo predlozit ze na takuto vyzvu spolumajitela uplynula urcena doba (bez odozvy). v opacnom pripade sa moze spoluvlastnik (v lehote 3 rokov) domahat na sude relativnej neplatnosti takejto kupnej zmluvy. Ďalej si treba uvedomiť ze nebudete majitelom celej nehnutelnosti. Zo skuseneosti - neverte vsetkemu co povie realitak - vsetko si 2-3 x overte. Nataraju Vam cokolvek len aby ste podpisali. Takuto rezervacku by som urcite nepodpisal. Vigilantibus iura scripta sunt (Pravo patrí bdelým)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?