Projektova dokumentacia 2

Ahojte, kupujem rod dom - novostavbu priamo od developera - stavitela. Predavajuci nam odmieta dat peojektovu dokumentaciu, dom ani v zmluve nie je velmi vyspecifikovany. My s tym nesuhlasime a nevieme sa akosi pohnut dalej. Niekto s podobnou skusenostou? Ako ste to riesili - resp aku dokumentaciu ste dostali pri kupe novostavby od developera? Dakujem
Odpovedať
@taga123 je to vec dohody, ale mali by ste vediet ake to bude velke t.j. vymery miestnosti, dispozicia a ako to bude vyzerat čiže dispozicia a možno nejaka vyzualizacka. Potom standard čo je v cene, teplotechnicke a energeticke naroky, mozno materiálové riešenie. Načo ti je projekt, čo s nim budeš robit?
Odpovedať
@slavoslav dom uz stoji, je skolaudovany. Co s nim budem robit? Co budem robit, ked mi praskne voda niekde v stene a nebudem vediet kde? Ked budem chciet menit priecky, nieco burat a pod? V stavebnom zakone sa pise, ze zhotovitel stavby je povinny viest dokumentaciu a pri predaji ju odovzdat buducemu majitelovi. Pre mna je nepochopitelne kupit dom a nedostat k nemu ziadne 'papiere'..
Odpovedať
@slavoslav tak podľa mňa je zas nutné mať dokumentáciu. Veď keď bude niečo prerábať po 15r tak fajn vedieť ako čo bolo spravené.
Odpovedať
@slavoslav a protiotazka, naco bude dokumentacia niekomu, kto po predaji domu uz s nim nebude mat nic spolocne? Hodia tu dokumentaciu do kosa alebo?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak základná otázka či je dom postavený podľa projektovej dokumentácie. Pokiaľ je to developer, máloktorý dodrží to čo má a preto má význam predávajúcemu nedať dokumentáciu.....Dnes sa tá všetko a developerom ide v prvom rade o zisk. Ak má v projekte 350 mm nejakej izolácie, určite ju nedal a tým pádom je lepšie neposkytnúť projekt, nakoľko si kupujete dom bez detailov na papieri. Ale je to len moja úvaha...
Odpovedať
@plamen podobne zmyslame aj my.. pokial nie je co skryvat, nevidim jediny dovod k neposkytnutiu dokum. Preto moja otazka, ci je toto nejaky novy 'standard'..
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím že to je šikovný developer, kryje si chrbát a niet sa o čo oprieť do budúcna. Na stavb úrade majú kópiu stav. povolenia, ak to kúpite mali by Vám poskytnúť nahliadnuť z archívu Váš dom.
Odpovedať
@taga123 pardon, ja som si to vysvetlil že sa ide este len stavať. Okrem projektovej dokumentácie, by ti mal dat aj navody na údržbu a certifikaty.
Odpovedať
My sme takto kupili byt v novostavbe, a ked bola havaria s vodou, tak sme nieco podobne od developera ziadali, a samozrejme, ze sme to nedostali, ...preco, nech si kazdy domysli... nikto ani netusil kadial konkretny rozvod ide, a poskodena trubka sa hladala proste obijanim... Nehovorim, ze za tym musi byt vo vasom pripade nieco podobne, ale urcite by som pri kupe v takomto pripade spozornel. Co este mozte spravit (ohladne vyssie spominaneho problemu s materialom, aj taky problem sa v tej istej stavbe neskor vyskytol), ze budete trvat na prilohe k zmluve so zoznamom pouzitych materialov so specifikaciou. Pri novostavbe by to mal byt standard.
Odpovedať
@taga123 my sme kúpili dom od developera a ešte nám robil aj nejaké zmeny na kľúč ktoré som si sám doprojektoval. Tie zmeny na kľúč ktoré som si sám nakreslil sú jediné ktoré súhlasia s realitou. V projektovej dokumentácii je 8 vetiev podlahového vykurovania, reálne ich je 7. V projekte je že prípojka elektro, pôjde v základoch v chráničke, realita... Prípojka ide po fasáde na povalu a následne z povaly dole. Na vykurovanie je písaný kotol so zásobníkom, samozrejme máme bez lebo je to lacnejšie. No je tam toho oveľa viacej. Niečo v rámci reklamácie odstránili a niečo už zostane... Jedine čo mne pomohlo že som si dom do detailov nafotil pred omietkami a teda viem čo kade ide a kde je čo umiestnené. Inak by som bol "slepý". Jedine čo som si nejakým spôsobom zabudol nafotiť je napr. kabeláž v strope, ale tak zas do sadrokartónového stropu nemá veľký zmysel niečo vŕtať okrem svetiel a tie kábel neprerezu.
Odpovedať
@neutrino dakujem za skusenost.. my sme dom videli prvykrat presne ako pisete - uz s omietkami, sme uplne 'slepi'
Odpovedať
@taga123 skúste si vypýtať aspoň fotky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@taga123 Pri kupe od developera sme dostali asi 20cm vysoky stos papierov, bol tam energeticky stitok, 2x projekt, dokumentacia z archeologickeho prieskumu, revizne spravy, oznamenie o urceni supisneho cisla, stavebne povolenie, geometricky plan, navrhy na vklad na kataster, zmluvy s vodarnou/elektro/plyn. Proste vsetko, co sa nasho domu tykalo. Kupna zmluva mala ako prilohu podorys domu a popis standardu. Jedine co mi napada je, ze vas developer ma v tom bordel a nechce sa mu hladat, ktory papier, ku ktoremu domu patri
Odpovedať
osobne som sa nestretla s tym, ze by nechcel prilozit taketo dokumenty. sestra tiez kupovali takto dom a este pred podpisom zmluvy projektovu dokumentaciu a podobne veci dostali. s nicim nemali problem
Odpovedať
Podla mne ja to normalne, ze aj ked je to teda developre, ze by mal projektovu dokumentaciu proste dodat, leda, ze by v tom mal fakt bordel, ako pisala @naparapty a mal v tom bordel a nevedel poriadne, kde ku ktoremu domu jednotlive papiere ma
Odpovedať
No toto bude asi skôr developer typu podvodník takže bol by som maximálne obozretný...nie je absolútne žiaden dôvod projektovú dokumentáciu neposkytnut, alebo resp. Aký je ten jeho dôvod ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?