Potvrdenie pre predávajúceho o zložení kúpnej ceny do advokátskej úschovy

Zdar. Kto má reálne skúsenosť a vie aké má byť potvrdenie pre predávajúceho /mňa/ o zložení peňazí za nemovitosť do advokátskej úschovy a teda, že reálne sú peniaze na účte advokáta a budú aj skutočne vyplatené po predložení nového listu vlastníctva? Len zmluva o úschove medzi kupujúcim a advokátom sa mi nezdá dosť. Pozor nehovorím o notárskej úschove tam je to podľa zákona notársky zápis,ten sa mi zdá dôveryhodný, ale advokátska úschova nieje v zákone špecifikovaná!!!
Odpovedať
A preco rozmyslas nad niecim co nie je standardne? Banka alebo notar.
Odpovedať
@dodok vinkulovany vklad v banke alebo notarska zabezpeka. To chces naozaj len usetrit? Pri tolkych peniazoch to riziko stoji za tie peniaze? Trvaj na jednej zo standardnych moznosti, nenechaj sa kupujucim vydierat (a obabrat)
Odpovedať
Ludáááá božíííí! Napodiv je advokátska úschova normálna,dosť realitiek ju ponúka keďže spolupracujú s advokátmi pri vypracúvaní zmlúv a ponúkajú ju kupujúcim dokonca zdarma. Teda zaplatia ju z provízie ktorú platí v tomto prípade kupujúci,kedže si hľadal nemovitosť cez kanceláriu. Nám ide iba o to aké je to potvrdenie pri advokátskej úschove. Keď to nebude dostatočne dôveryhodné tak nebudeme súhlasiť. Verte tomu,že som už preskúmal kvantum info na nete,ale vždy to je zo strany kupujúceho ako neprísť o prachy,ale nikdy zo strany predávajúceho akoby ten nemal riziko,že príde o barák a bude sa roky súdiť...
Odpovedať
@dodok a advokáta si sa pýtal?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?