Bezpodielove spoluvlastnictvo

Ahojte som majitelom bezpodieloveho spoluvlastnictca na pristupovu cestu k mojmu domu(estw cesta nieje dikoncena)... moj podiel je 1/5...na zaciatku pristupu mam branu ktoru ostatny spoluvlastnici nechcu odstranit... brana nieje zamknuta len mna stale obtazuje ju otvarat a zatvarat... maju pravo tam nechat tu branu ak sa rozhodne vacsina???alebo je to len mozne ak budem suhlasit aj ja pretoze takto mi blokuju pristup na pozemok...vdaka za rady
Odpovedať
@snehuliak123 Samozrejme, v takýchto veciach rozhoduje väčšina ... Dajte si tam radšej dorobiť motor a ovládajte to diaľkovým :)
Odpovedať
@lubk0 ja beriem ze rozhoduje vacsina v roznych veciach avsak tym ze tam je brana tak mi brani dostat sa na pozemok...ved prave preto je bezpodielove spoluvlastnictvo aby mi nemohli blokovat pristup po ceste k domu
Odpovedať
chapem to spravne ze mas podiel na pozemku v hodnote 1/5 v bezpodielovom vlastnictve s manzelkou? :-D
Odpovedať
@palinoba tak je to pristupova cesta k viacerym pozemkom...takze ano...
Odpovedať
@snehuliak123 Nie, podľa toho čo píšeš, ti nikto nebráni ... Len si musíš bránu otvoriť a to v žiadnom prípade neznamená, že ti niekto bráni aby si sa dostal na pozemok ... To by nastalo, keby tú bránu zamkli a tebe nedali kľúče ... Si vezmi bytovku ... Chodba a vchod sú spoločné časti, ktoré vlastnia všetci vlastníci ... Myslíš, že ak by sa jeden rozhodol, že chce, aby sa odstránili vstupné dvere a nechali tam len dieru, že je to OK ? Lebo podľa tvojej logiky mu tiež bránia k vstupu do jeho bytu ... To máš založené na absolútne rovnakom princípe ... Ako som písal, sada motorov na bežnú bránu stojí pár korún ... Na miesto naťahovania sa zo susedmi by som už dávno riešil niečo takéto ...
Odpovedať
@lubk0 len upravim...ja jediny tu branu musim otvarat aby som sa dostal autom k domu...oni sa dostanu k domu autom inou stranou.... ja musim stale otvarat a zatvarat lebo ma jedna pustenych psov na tej pristupovej ceste lebo nema ohradeny pozemok (ostatny detto )
Odpovedať
nemas pravo narabat so spolocnym majetkom takym sposobom ako to popisujes hore. Na kazde rozhodnutie je treba nadpolovicna vacsina hlasov (podielov na majetku)... kedze ti nikto nebrani v pristupe na pozemok a jedna sa len o to ze sa ti nechce otvarat brana od ktorej mas kluce nejedna sa o ziadne porusanie tvojich prav... Na tvojim mieste by som bud zautomatizoval otvaranie brany alebo presvedcil viac vlastnikov aby ste zrusili branu...
Odpovedať
Ešte máš aj ďalšiu možnosť, keď nechceš rešpektovať väčšinový názor. Odsťahovať sa.
Odpovedať
@ruren neviete sice celu historiu vztahov (ako to uz na SVk so susedmi byva) a uz ma chcete odstahovat ;) diky pekne....
Odpovedať
@palinoba co v pripade ak na spolocnom majetku ma majitel postaveny plot (betonovy)...tak isto rozhoduje vacsina???
Odpovedať
@lubk0 co postarka a smetiari??zatvoreba brana znamena ze ma obidu...a pri brane to umiestnit neviem...tiez je to OK?
Odpovedať
@snehuliak123 a co tak branu otvorit, ale nezavriet.. Nie si povinny ju zatvarat.. Nepozname tu cely kontext, tak je tazko povedat, co by bolo riesenim, kazdopadne, odstranit ju nemozes, kedze nie si vylucny vlastnik..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@snehuliak123 ale už fakt trepeš. poštárka ti nemusí chodiť k domu. ani smetiari. ty máš zabezpečiť, aby tvoja schránka bola na hranici ohraničeného pozemku. detto smetiari. rovno do koša do kuchyne by ti mali chodiť, nie? "tvoj pozemok" neexistuje. máš rovnaký podiel so spoluvlastníkmi na každom centimetri toho pozemku. Ak sa vám to nepáči, môžete si to súdne alebo mimosúdne vysporiadať, aby ste mali každý svoju časť. v ničom ťa spoluvlastníci neobmedzujú. len si lenivý. to už čo tu budú ľudia riešiť??? úžas. :-x :-x :-x
Odpovedať
@worker_falcon postarka ti k domu chodit musi..Bola som si to zistovat na poste, lebo ma dost stvala postarka, ze mi nechavala zlte listky v schranke, pricom som bola cely den doma.. My mame schranku asi 70 metrov od domu, aby sa nemusela zakazdym trepat az hore, ale doporuceny list doniest musi az k prvym dveram, cize u nas sa musi unuvat tych 70metrov.. Nasi susedia maju podobnu situaciu, ako pise zakladatel temy, maju spolocnu pristupovu cestu niekolko domov a postarka je povinna nosit postu k prvym dveram..resp. musi zazvonit na zvoncek, ktory prinalezi jednotlivym domom a tie maju dotycni na svojich plotoch, nie pri zaciatku pristupovej cesty..
Odpovedať
@akvi 16.10. Vlastník, resp. správca bytovej/nebytovej budovy, do ktorej sa majú dodávať poštové zásielky zabezpečí: b) umiestnenie domovej listovej schránky a zvončeka rodinného domu na hranici ohraničeného (oploteného) pozemku, pred vstupom na tento pozemok resp. na mieste označenia pozemku tabuľou „Súkromný pozemok“ v prípade, ak pozemok nie je oplotený. Prístup k domovej listovej schránke/zvončeku musí byť zabezpečený z verejnej komunikácie. Domová listová schránka musí byť označená menovkou adresátov žijúcich na danom odovzdávacom mieste. V prípade, ak je domová listová schránka / zvonček umiestnená/-ý pri vstupe do rodinného domu, musí byť k domovej listovej schránke/zvončeku zabezpečený voľný a bezpečný prístup pre poštového doručovateľa. Ten bod o zvončeku na hranici pozemku je zaujímavý. Ktovie na akom základe si si vydupala služby navyše.
Odpovedať
@worker_falcon presne ako píšeš. Aj nám poštárka nechávala žlté lístočky. Odkedy mame pri bráne zvonček, tak zazvoní a chvíľu počká. Osobne rozumiem, že sa boja vojsť do dvora, keďže môže tam byt havko a snáď nebude riskovať prinajmenšom roztrhané gate. To isté aj ja robim pri svojej práci, že pekne počkám pri branicke ;-)
Odpovedať
@akvi postarka je ina vec ako smetiari. Tam obec urcuje, kde sa maju prichystat nadoby na odvoz, ak sa smetiari na tej sukromnej ceste neotocia, nemusia tam zachadzat. @snehuliak123 nezduvaj sa. Ake fakty si dal, take rady dostavas. Podla toho co pises, tak ta obtazuje otvarat branu. Bud ich ukecas, ze si tam namontujes automatiku alebo jh zrusite. Ked budes velmi uspesny vo vyjednavani, tak ti na nu prispeju alebo pomozu odstranit.
Odpovedať
anačo otvarať a zatvarať ked beni zamknute ?
Odpovedať
@worker_falcon nic som si nevydupala, postarka plni presne to, co pises vyssie, akurat som jej vysla v ustrety, ze schranku nemam na brane, ktora je 70 m od trasy, ktorou normalne ide..mohla som si ju dat aj na branu, ja som ju dala na koniec odbocky k nam.. Doporuceny list je ale povinna doniest k brane a zazvonit.. Staci, ak by si cital s porozumenim..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?