Ako zapísať dvoch majiteľov do kúpnej zmluvy?

Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spýtať či by mi vedel niekto poradiť ako mám postupovať. Píšem sama kúpnu zmluvu na pozemok. Pozemok vlastnia brat so sestrou, ako ich mám napísať?? Tak že kupujúci a kupujúci?? Alebo nejak inak?? Poprípade ak by sa tu našla nejaká dobrá duša čo sa do toho rozumie, a skontrolovala zmluvu čo som napísala či je to tak dobre? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
celkom nerozumiem.. ti dvaja su predavajuci, alebo kupujuci?? Pises, ze ho vlastnia - cize mali by byt predavajuci a ty si kupujuca nie? alebo opacne???
Odpovedať
Profilova fotka
@vacica59 No ak pozemok vlastnia brat so sestrou, tak oni by mali byt predavajuci, nie? Alebo ho chcu oni dvaja kupit? kazdopadne bud kupujuci č. 1 a kupujuci č.2 alebo predavajuci c. 1 a predavajuci c.2. Ak chces, posli mi tu zmluvu a ja sa ti na nu pozriem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a urcite treba uviest podiel tych dvoch, kdeze to nie su manzelia: tu mas par prikladov ako na to http://www.e-filip.sk/default.aspx?Co...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 predavajuci su dvaja.. som sa tam pomylila :) ja kupujem.. @blondiee83 to by bolo super, prosim pošli mi do IP mail. Dakujem
Odpovedať
@vacica59 ty budes ako kupujuci a predavajuceho uvediet ako predavajuci c. 1 (meno a priezvisko) a predavajuci cislo 2 sa vzájomne dohodli o prevode a prechode prav na uzivanie nehnutelnosti a majetku .... http://www.nehnutelnosti.sk/kupna-zml... http://www.nehnutelnosti.sk/kupna-zml...
Odpovedať
@vacica59 a hlavne si zisti ci maju cisty list vlastnictva - teda ci tam nie su nejake tarchy, exekutori a pod.. na katastri alebo aj katasterportal.sk si to vies zistit.. lebo by si najprv musela vyplatit ich dlhy a az potom by sa mohol robit prevod po vyplateni na teba.. ak by si brala hypo tak banka by ti skor nepustila peniaze pokial by si nemala cisty LV. ja som mala 7 predavajucich ( dedicia) a tam sa potom do zmluvy da ako sa im to vyplati - teda v podieloch podla LV.
Odpovedať
ahoj,pokial na kupovanej nehnutelnosti niesu ziadne tarchy je to v principe jednoducha zmluva,pokial ja pisem KZ kde su majitelia v podielovom vlastnictve oznacujem ich ako predavajuci v prvom rade a predavajuci v druhom rade...len na margo borderky nie vsetky pravne vady musia byt na LV,je to potrebne osetrit aj v KZ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tomasrs Prosím, čo to znamená, keď je niekto na zmluve uvedený ako predávajúci v prvom rade a predávajúci v druhom rade? S tým som sa ešte nestretla. Ja potrebujem urobiť známu teraz jednu darovaciu zmluvu, kde sú tiez dvaja darci (každý má 1/2 nehnuteľnosti). Tiež to musím do zmluvy označiť ako darca v prvom rade a darca v druhom rade? Ďakujem veľmi pekne za radu.
Odpovedať
Je to len sposob pisania zmluvy, pokial je podielove vlastnictvo, nieje to "podstatna nalezitost"
Odpovedať
@waitinka7Je to len sposob pisania zmluvy, pokial je podielove vlastnictvo, nieje to "podstatna nalezitost"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť, ak ideme robiť kúpnu zmluvu a: kupujúci je jeden človek, ale predávajúcich máme až troch. Dvaja vlastnia pozemok, ktorý predávajú zvlášť, a jeden ďalší predávajúci má na ich pozemku postavený dom, ktorý ešte nie je skolaudovaný. Treba počkať na kolaudačné rozhodnutie, aby stavba mala súpisné číslo, a bol vydaný LV. Dajú skutočnosti zapísať do jednej kúpnej zmluvy, alebo máme urobiť zvlášť kúpnu zmluvu na pozemok, a zvlášť na spomínaný neskolaudovaný, ale v čase predaja skolaudovaný dom? Nebude s tým problém na katastri?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Ahoj skusim ozivit tuto staru temu - pls pomozte mi 🙂 Kupujem zahradu kde su predavajuci manzelsky par. Viete mi povedat ci mi staci do kupnej zmluvy len ich mena a dalej len “Predavajuci” alebo musime dany pozemok rozdelit na 2 polovice a napisat predavajuci 1, predavajuci 2 predavajuci a rozdelit teda komplet predmet kupy na polovice. Predmetom je zahrada 330m2 s dvorom 10m2 Na kataster potom stacia 2 zmluvy a predavajuci (obaja) musia mat overene podpisy na oboch zmluvach? alebo staci na jednej s tym ze pridam zaroven aj druhu zmluvu kde bude overena kopia prvej zmluvy 🙂 A posledna otazka - musia byt kupne zmluvy na kataster previazane? Velmi pekne dakujem za pomoc a prajem krasny vecer
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daviduss asi by som povedala, že záleží od toho, či je to predmetom bezpodielového spoluvlastníctva, alebo podielového. Určite by som uviedla údaje k obom a v prípade podielového spoluvlastníctva len definovala veľkosť podielov. na ostatné si netrúfam odpovedať (aj keď zmluvy by som previazala, u notárov to robia asi vždy)
Odpovedať
a právnici nebudú mať čo žrať
Odpovedať
Do zmluvy treba dat predavajucich ktory su uvedeny na katastri ako majitelia.Ak su na katastri vedeny dvaja majitelia tak predavajuci c1 a predavajuci c2 predavaju pozemok parcela C o ploche 330 m2 vedena ako zahrada a zastavane plochy a nadvoria na parcele C xyz o velkosti 10 m2 zapisane na LV 45678.... vedenom v katastri obce Horne Otrokovice atd. Ak su predavajuci manzelia,ale na katastri je vedeny iba manzel tak zmluva sa robi iba s nim. Treba uviest obcianstvo,rodne cislo,adresu.... meno za slobodna /rodeny,na/ atd Zmluvy treba 4 kusy.2 kusy originaly idu na kataster kde musia byt overene podpisy predavajuceho,predavajucich.Overenie podpisu stoji cca 2 € na mestskom urade za 1 kus.Takze 2 predavajuci x 4 zmluva x2 € celkom 16 € Osobne doporucujem overovat podpisy na vsetky 4 zmluvy nakolko pri kupe bytu a naslednom prepise elektriny VSE pozaduje original zmluvu s overenym podpisom predavajuceho,alebo aspon kopiu s overenym podpisom. Pri overeni podpisu uradnicka zmluvy tzv previazuje.
Odpovedať
@daviduss V dobrom si Vám dovoľujem poradiť, nechajte vypracovanie na odborníkov. Tých pár sto eur pri nehnuteľnostiach rádovo vyššej hodnoty to stojí za to, že následne opravovať chyby po prerušení konania s rizikom jeho zastavenia. Píšem to aj preto, že sa pýtate elementárne veci, kde potom sú tie dôležité.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?