Ak skrachuje firma a nevyplatí dodávateľa okien, môže to dadávateľ požadovať od nás?

Dobrý deň, chcela by sa zatiaľ len teoreticky opýtať,že keď staviame s firmou ,ktorá skrachuje a vyhlási bankrot či môže ich dodávateľ okien od nás opäť požadovať zaplatiť okná? Alebo nám ich vziať ? Zaplatili sme za okná firme ,ktorá nám stavia dom,ale firma nezaplatila okná dodávateľovi. A podľa posledných informácií to s ňou ružovo nevyzerá.
Odpovedať
@nina004 hlúpa otázka. Čo máte vy spolocne s ich dodavatelom?
Odpovedať
@janka11b Nevyznám sa do toho,preto sa pýtam. Pokiaľ by mne niekto nezaplatil ,tak by som asi tovar chcela späť. Tak či nemá nárok si to vziať. Pokiaľ mu nezaplatí nie je to jeho majetok?
Odpovedať
@nina004 tu ich sra#ky. Vy stým nič nemáte. Na váš súkromný pozemok nemôže nikto vstúpiť. Faktúru máte? Doklad o prevode atď...
Odpovedať
@janka11b keď kúpiš ukradnuté auto môžu ti ho zobrať, to viem určite bo som to zažil....
Odpovedať
@daralbajda ukradnuté áno. To viem. Ale ju ako objednávateľa, nemusia zaujímať záväzky zhotoviteľa. Iné by bolo keby kúpila napr. Cez baxos okná (za super cenu) ....
Odpovedať
Jasne ze dodavatel okien od vas nic nemoze zobrat ani vas o nic ziadat. Ved vy ste si svoj zavazok splnili u dodavatela prac a ked dodavatel prac nezaplatil jeho dodavatelovi to je ze uplne mimo vas. To ako keby ste sa najedli v restike fajny stejcik a restika nezaplati dodavatelovi masa ta tiez od vas ten steak nebude pytat :-D :-D Ja ked som rozvazal a tiez do carrefouru tak oni neplatili tolkym dodavatlom uz ked krachovali ze to bolo uz chore ale predavali dalej vyrobky ale to tiez bola ich vec a ich zavazky a nie zavazky klienta co za to uz zaplatil a toto je ten isty pripad...
Odpovedať
@janka11b ja som tiež kúpil od objednávateľa, neviem ako na to zareaguje súd...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ale medzi firmou co stavia a co dodava okna existoval obchodny vztah a je na to dodaci list aj faktura. Tak to asi tazko moze byt povazovane za kradez na zaklade ktorej niekomu zhabu okna.
Odpovedať
@majkoj mal som prípad. Robil som poddodavatela, mne nezaplatil, jemu zaplatili, napisal som generálnemu dodávateľovi list s odsúhlasením pohľadávky. GD urobil trojstranny zápočet z ďalšej faktúry. Mne peniaze poslal, jemu uhradil z konečnej faktúry o toľko menej...
Odpovedať
Ďakujem za rady. Som trochu kľudnejšia. @janka11b áno faktúru aj potvrdenie o prevode máme,keby trebalo doložiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ale to je obchodny zakonik a k tomu nikto nezaplatil 2x a ani neprisiel o zaplateny tovar.
Odpovedať
@majkoj chcel som len poukázať že sa to dá riešiť...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nina004 ak ste za okná zaplatili predchádzajúcemu dodávateľovi (to ale môže byť otázne) a tento nemá u vás pohľadávku tak určite nie. Ak by na vás mal pohľadávku tak v konkurznom konaní ju budete musieť vyrovnať.
Odpovedať
@nina004 je dobre, ze mate o tom doklad, ze ste im to zaplatili. Podla mojho nazoru od vas nemozu nic vymahat, budu musiet od tej firmy, ktora je v bankrote.
Odpovedať
Ak mal dodavatel na zmluve alebo fakture vetu ze tovar je do uplneho zaplatenia ceny majetkom firmy XY /teda dodavatelia okien/ to mozno tak jednoznacne nebude. Okna su majetok dodavatela teda si ich zobrat moze. Otazna je ich demontaz a pristup na Vas pozemok legalnym sposobom. Ak sa dodavatel nahneva a za vasej nepritomnosti vsetky okna odmontuje uz to je len na sudny spor...
Odpovedať
@lukas2589 Toho sme sa práve báli či tam nie je tento dodatok. Ale to nezistíme.
Odpovedať
@nina004 a nemôžte si nejakým spôsobom vypýtať tú zmluvu od firmy, ktorá vám stavia dom?? Či vy ste s nimi neni už vôbec v kontakte?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?