Zrubovy obklad a tepelna izolacia

ideme robit novu fasadu na nas stary 100 rocny dom z kamena a tehly. Budeme ho obijat zrubovym profilom. Napadlo ma rovno barak zateplit. Rozmyslal som zateplit ho lacnou sklenov vatou(v rolkach, ktorou sa zatepluju podkrovia), ktoru by som umiestnil na stenu do dreveneho rostu. Tato vata pri hrubke 20 cm cenovo vychdza daleko lacnejsie ako polystyren, alebo iny material. Ma niekto s podobnym zateplovanim skusenosti?
Odpovedať
@kieewic volá sa to odvetraná fasáda vlnu dajte do 2 roštov, potom paropriep. fólia, aby vlnou neprefukovalo, potom bude ešte tenký rošt, ktorý vytvorí odvetrávaciu medzeru a naň drevený obklad (nemáme to, ale veľmi som chcela...) okná osaďte zarovno vonkajšieho líca muriva, aby pri takto hrubej fasádnej úprave nepôsobili ako strieľne... iste sú oná malej plochy, naši predkovia nerobili "výklady"
Odpovedať
Profilova fotka
ten obklad je dostatočne deravý, nepotrebuje odvetrávaciu medzeru. paropriepustná fólia je tam tiež zbytočná, drevo neprefúka, takže aj ten posledný rošt. Nevýhoda riedkej vlny je, že nie je určená na kolmé izolácie, ale ležaté, vlastnou váhou a vibráciqmi sa môže časom zosunúť.
Odpovedať
treba dať doskovú izoláciu s objem. hmotnosťou 35 kg/m3
Odpovedať
@kieewic
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@jan45 Zdravim, viete mi poradit, ako co najjednoduchsie izolovat moju dielnu s garazou/skladom? Obvodove murivo je 30cm hruba tehla Thermobrik a chcem na nu dat ako fasadu zrubovy profil (cca 25mm hruby). Ten by sa pribijal na rost vytvoreny zo zvyslych stresnych lat 4cm x 5cm. Priestor medzi murivom a drevenym obkladom by som chcel vyplnit polystyrenom alebo mineralnou vlnou. Aky material, cenovo prijatelny by ste mi odporucili? Je potrebne davat aj foliu? Moze sa polystyren dotykat obkladu, alebo treba nechat medzeru napr. 1 cm? Budem to robit svojpomocne. Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@jan45 zdravim,vyzera,ze sa vyznate. Je potrebne davat kontaktnu paropriepustnu foliu pri stavbe zahradneho domceka. Zvnutra by boli osb dosky,na ne by isiel polystyren a zvonku tatransky profil. Treba dat na ten polystyren uz spominanu foliu a potom tatransky profil? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@118andy tam nie je zdroj vlhkosti, čo v zime zvlhne , v lete sa vysuší.
Odpovedať
@jan45 dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?