Zateplit, kolko cm kde,

Zdravim, poradte kolko cm kde zateplit. Projekt ktory mam je uplne ze naprd, resp pridavame viac ako bolo v projekte, (SP mam este z 2020). Dom obdlznik 23*9m, jednopodlazny/prizemie, vyvysene zaklady, zb stropna doska (v nej zalaite stropne chladenie). Sedlova strecha (pod strechou len ulozny priestor). Obrateny veniec (veniec, teda taky ako keby murik/atika je na hornej strabe zb stropu, na nom su potom pomurnice, vyska muriku je ~43cm). Obvod Porfix P4-600. Finalna vyska podlahy 27cm. Bude teplovodne podlahove kurenie a TC ako zdroj tepla. Plan je taky ze: Podlaha (~7cm cement poter + 1cm na final podlahu)): EPS150.... 40+100+50mm + do garaze EPS200 40+100+40 (garaz bude mierne vyspadovana a na konci zlab) Obvod + veniec + medzi krokvy: EPS70F 200mm Strop (z hornej strany): EPS70s/50s 40+200+100mm + EPS100S 60mm ma zmysel zateplit aj garaz aspon par cm aj zvnutra, smerom ku dalsim miestnostiam ?? Dvere do garaze by som dal ako keby exterierove, poziaru odolne. Skuste poradit, ci niekde nieco zmenit, pridat ubrat. Diky.
Odpovedať
@emperor_fei keď na obvod 20cm tak do podlahy stačí max 15cm. Pod doskou pod 10st nebude. A nevidím zmysel spádovať garáž. Keď prídeš s autom od snehu tak padne na zem a sa od parí. Jedine ze by si tam chcel wapkovať. Mám na garáži normálnu bránu a pod 15st tam nebolo ani keď bolo - 10st pár dní
Odpovedať
K zatepleniu sa vyjadrovať nebudem nech si dá na chalupu každý kto chce aj meter polystyrénu 🙂 Aj do tej garáže ak tam budeš parkovať v zime auto tak si to určite vyspaduj a daj tam žľab, kolega hore píše ze to netreba a odpari sa to, to je pekná blbosť sam ma takú garáž a dal som tam auto cez zimu 2x a keď prídeš z vonku kde kyda sneh a je to mokré tak máš v garáži do rána potopu čiže ak chceš parkovať auto určite žľab a spád inak tam budeš mat vody a vody.
Odpovedať
@jumt Nemôžem uveriť, že na Turci ešte nekydalo tak, že Ti garáž neplávala. A menej ako desať stupňov pod doskou máš v zime určite. Na druhej strane ale zastávam názor, že od istej hrúbky izolácie v podlahe je už ďalšie navyšovanie málo rentabilné a tých 15cm je vzhľadom na ostatné izolácie uvedenej stavby určite dostatočné.
Odpovedať
@rudy5 Ešte doplním, že samozrejme slanej vody. Finálnu vrstvu treba dobre zvážiť, soľ je mimoriadne agresívna. Známy volil leštený betón, čo nieje práve lacné a po piatej zime vidno už výrazné defekty a narušenie povrchu. Taktiež majiteľ jednej betonárky mi len potvrdil, že dlhodobá odolnosť betónu voči soli je ťažko dosiahnuteľná a finančne značne nákladná. Takže asi skor epoxid, alebo polyuretan (purcem a pod.).
Odpovedať
Ja mam 5 rokov pod prístreškom na autá metlickovy cestný betón a tam není ani len náznak nejekho narušenia, je to betón odlony voči soliam a posypom, do garáže by som dal odolný epoxid keď už tam ma byt auto, ale z vlastnej skúsenosti by som ja už auto do garáže asi nedával myslím ze ani autu nerobí dobre striedanie teploty mínus 5 plus 20 také auta majú tendenciu co najskôr chytať koróziu.
Odpovedať
@rudy5 Nechcem strašiť, ale vyčkaj času.. Inak suhlas, tiez mame vsetky auta vonku.
Odpovedať
Toho sa nebojím poznám chalanov co to majú tak 15 rokov a nič je to betón ako na cesty co sa betónové cesty robia, švagor býva v takom kopci je tam asi 12 chalúp robili si betónovú súkromnú cestu a nič tomu za roky rokuce není je to nato betón, obyčajný by sa ti po 2 rokoch začal melil tak verím ze to vydrží.
Odpovedať
@jumt no vyska podlahy uz je urcena vyskou dveri, okien atd, takze s tymto uz asi sa nepohnem. Islo mi o to ci radsej napr nepridat par cm na obvode a odobrat par na strope atd. garaz urcite budem spadovat, a dam zlab, rad by som auto umyl aj v zime, ale aj sneh podla mna sa az tak rychlo neodpari. V garazi by som chcel dat beton, a povrchovu upravu by som chcel riesit bud cestarskou PU farbou, odolna voci soli, plastifikatorom atd pripadne liaty epoxid (niesom si isty ako je to s epoxidom a spadom)
Odpovedať
@emperor_fei keď som sa rozprával s projektantom tak jeho pomer bol podlaha 1, 25 obvod 2 a strop 4 ale že ľuďom sa zdá 12cm do podlahy malo tak píše 15cm 20cm a 40cm čiže tebe to sedí by som povedal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?