Zateplenie VPC hrubky 350mm norma REI60

Zdravim vsetkych diskutujucich. Uz sa mi blizi cas zaciatku stavby a nakolko som nevychytil idealny team za projektantom, riesim teraz jeden velky problem. Budem stavat energeticky pasivny dom v Rakusku a kedze mam pozemok uzsi, nez 15m, musim stavat tzv. halboffen - na jednej strane 3+ metrov, na druhej MUSIM byt nalepeny na hranici pozemku. Na studii som vcera malym objavil "REI 60", ktoru mi predtym nikto nespominal. V prvom momente panika, v druhom hnev na projektanta. Na celom dome som totiz planoval zateplit EPS Neo v hrubke 350mm. Kvoli rakuskym prikazom totiz nemozem orientovat dom podla svetovych stran a malo juznych okien musim vyvazit hrubkou instalacie. Spat k problemu. Stena je dlha 11,4m + zateplenie, vysoka 6,7m s atikou (z EPS samozrejme), stavebny material VPC. Za ostatny den som si toho nastudoval zase raz dost a zistil som, ze 2x 12,5mm sadrokarton by mohol tento problem vyriesit. MOHOL je hlavny problem. Chapem, ze tu asi nenajdem ziadneho experta na poziarnu ochranu v Rakusku, ale mozno snad niekto bude vediet nakopnut. Alebo ma niekto mozno skusenost s takto hrubym zateplenim z mineralnej vlny a vie povedat cca odhadovane naklady na m2. Zacinam byt zufaly, tak sa chytam aj poslednej slamky. Vo stvrtok vecer mam stretko s potencialnym realizatorom hrubej stavby, dovtedy by sa mi zislo nieco vediet. EPS som si chcel lepit sam. Dakujem za kazde nakopnutie
Odpovedať
@bozsky_kaja eee, stále som nepochopil čo máš za problém a čo chceš od nás
Odpovedať
co je vlastne problem?
Odpovedať
REI 60 je standard poziarnej odolnosti. R - Únosnosť (schopnosť zabezpečiť pevnosť a stabilitu budovy) E - Celistvosť (schopnosť udržať prvok v neporušenom stave) I - Izolácia (schopnosť udržať nízku teplotu na odvrátenej strane prvku konštrukcie – vyjadruje sa v minútach) Cislo - pocet odolnosti v minutach. V tomto pripade 60.
Odpovedať
aha a REI60 ti nedovoli mat na stene taky druby EPS koli poziarnikom ... no ta norma sa teraz zmenila na SK, tiez mi to moj projektant spominal. Ale bez "poziarnika" to asi fakt neporiesime. Nahradu za EPS pri podobnej cene a hrubke nemam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?