Zateplenie sedlovej strechy.

Zdravím. Chcel by som zatepliť sedlovú strechu, doma mám k dispozícií tvrdenú minerálnu izoláciu 8cm hrubka, krokvy majú 16 cm tak by mi to vyšlo v dvoch vrstvách len sa bojím že na tú strechu to bude ťažké. Máte stým niekto skúsenosti? Ďalšia vec, treba zatepliť až do štítu alebo stačí po kliešiny ? Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
@helienek42 Tiež mam zateplenú strechu tažkou minerálnou vatou .Krokvy taktiež 16 cm......vata 14 cm. Ovšem cena energií je už úplne niekde inde ako keď som staval. Tak som na to pridal ďalších- ovšem už mäkká vata - 8+8 cm a po príchode "kuny" to súčasne aktualizujem na dalších +10 cm. Takže dokopy budem mať 40 cm. 16 cm je v súčasnosti málo a treba dať zateplenie aj nad klieštiny. Zateplenie strechy mäkkou vatou je to najlacnejsie na stavbe čo ti prinesie najviac peňazí späť počas rokoch bývania. Momentálne ja "akcia" na mäkkú vatu -50% z cena.Tak som si povedal no nekúp to !
Odpovedať
@zmrzlina_sk tu ide o to že mám k dispozícii túto vatu zadarmo cca 350m2 čo je viac ako potrebujem, len som si nebol istý či to nebude veľa na strechu, nakoľko je tam betónová krytina ktorá je už sama o sebe ťažšia oproti pálenej. ďalšia vec rozmýšľal som aj nad tým že tam dám priečne ešte 10cm mäkkú vatu. A k tej kune, aj ku nám chodili, niekedy tam boli aj 4 naraz ale raz sa nám podarilo jednu chytiť a poľovník poradil že kožu snej máme nechať visieť niekde v podkroví a tak sme aj nechali nakoľko podkrovie nebolo využívané a bola tam cca 2 týždňe a odvtedy je s kunami pokoj už 9 rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@helienek42 30 cm vaty je základ ,čo treba v súčasnosti. Určite aspoň toľko daj. Ja som chytil 2 a tiež mám pokoj. Zároveň som zistil kade lozili a odstránil som nedostatok.
Odpovedať
@zmrzlina_sk tak ďakujem za radu dúfam že sa mi to podarí zrealizovať v čo najkratšom čase lebo stým časom je večný problém 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?