Schnutie 5cm cementoveho poteru

Ahojte, potrebujem surne radu cloveka s konkretnymi skusenostami alebo najlepsie cloveka, ktory s tym robi - manzel ma presviedca, ze 5cm cementove potery staci,ak budu schnut 3 tyzdne, ale ja vsade citam,ze aj 2 mesiace je malo. Tlaci nas cas, ale nechcem,aby sa to urobilo zbrklo a potery neboli dostatocne vyschnute pred pokladanim dlazby a vinylovych podlah. Prosim poradte, ako dlho sa to ma schnut a za akych podmienok (otvorene/zatvorene okna pocas prvych x dni, ako dopomoct k rychlejsiemu schnutiu a pod). Dakujem velmi pekne
Odpovedať
čo keby si nechala chlapské veci na chlapov a nehľadala "múdrosti" proti svojmu chlapovi na laických fórach... jasné, že každý mokrý proces potrebuje minimálne 8 týždňov... aj medzi vrstvami maľovky...
Odpovedať
@worker_falcon bohuzial uz som na to x-krat doplatila a teraz to nie je par-eurova zalezitost, takze to na neho urcite nenecham, ale vdaka za radu, mozno si to ina zena vezme k srdcu
Odpovedať
Mne robili potery teraz v stredu a 10.5. uz nastupuju krbari stavat krb. Pytal som sa priamo poterarov, ktori mi potvrdili, ze s tym nie je problem. Ale zase obkladac mi povedal, ze podlahy urobi az potom, ako spustime podlahove kurenie, aby sa poter este dosusil.
Odpovedať
@karolinka1991 úprimne sa čudujem tvojmu chlapovi, že sa vôbec do niečoho pustí, keď ho očividne spochybňuješ, kde sa len dá. lebo na internetovom fóre získaš kopec kvalifikovaných názorov. len tie sa ti možno nebudú páčiť...
Odpovedať
@karolinka1991 Priemerný čas potrebný na úplné vysušenie poteru je spravidla 28 dní, ak boli vytvorené optimálne podmienky.20-25st,bez prievanu. Toto plati pre vysku 4cm. Kazdy 1cm navyse sa rovna 10-15dni naviac. tj 6cm=cca 2 mesiace.
Odpovedať
@worker_falcon vidim,ze aj na tomto fore ludia odpisuju na to,na co sa ich clovek vobec nepyta,ale vsak si rypnite,mne je to ukradnute...prisla som si sem po radu a ked sa potrebujete odreagovat a porypat si, posluzte si, ja to vdacne odignorujem, hlavne, ked sa tu prepracujem k nejakej relevantnej odpovedi...a to som si myslela,ze len zeny su take, ze rypu pri prvej prilezitosti a ze na tomto, prevazne, muzskom fore, sa s tym nestretnem...
Odpovedať
@worker_falcon a rozhodne menej by sa mi pacilo vyhodit do vzduchu tisice eur ako dojst k zaveru, ze s tym musime dlhsie cakat
Odpovedať
@karolinka1991 a ozaj, čo na to váš stavebný dozor? Čo tak sa spýtať jeho?
Odpovedať
@karolinka1991 nič si z komentárov nerob, veď vieš že dnes je každý odborník na všetko a pri troche štúdia prídeš na to, že nerozlišujú rozdiel medzi tuhnutím a vysychaním atd.. Keď ste poter robili pred tromi týždňami je vysoká pravdepodobnosť, že dlažbu pokládať môžte. Pokiaľ ide o vinyl, tam je to komplikovanejšie, zvlášť ak si ho idete klásť sami (podlahári si vlhkosť zmerajú - tí čo to nerobia sú len fuškári bez záruky-vyhni sa im). Ak ho nejdete lepiť, asi bude pod nim nejaka podložka-fólia. V takom prípade nalep na poter metrový štvorec mikrotenovej priesvitnej folie po obvode lepiacou páskou a keď za 24hod bude po odlepení fólia, alebo poter mokrý, vinyl na to dávať nesmieš. BTW: neplatí že treba čakať 8 týždňov, niekedy poter vyschne za 4 týždne niekedy nevyschne ani za 3 mesiace, a to, že má dozor pečiatku ešte neznamená, že je odborník na podlahy a pohľadom určí vlhkosť, odporučí ti ju premerať, lebo to je jediný správny postup.
Odpovedať
@karolinka1991 zober sa a chod kúpiť za 30-50 € vlchkomer prídi prilož k poteru a budeš vedieť ci už môžeš alebo nie . Nikdy neplatí žiadny deň ci hodina kedy môžeš pokladať najlepšie zmerať
Odpovedať
Treba spustit kurenie,vetrat a merat vlhkost. 28 dni nieje na vyschnutie ale dosiahnutie pevnosti betonu.
Odpovedať
Profilova fotka
@karolinka1991 jedine rozumne odpovede ti dali @drenai a @profistavbari Treba to zmerať, pri dlažbe môže byť aj 5-6% (pokial nieje veľkoformátová tak aj nejaké to % navyse) Pri vinyle je to do 3,5% podľa rozmeru, či sa lepí, zvára a ci ma alebo nemá podkladov ú vstrvu a s čoho
Odpovedať
Článok sa načítava...
@slavoslav dakujem velmi pekne za info 🙂
Odpovedať
@drenai vlhkomer uz mame, vdaka
Odpovedať
@logo22 vdaka, dlazba bude 60x60
Odpovedať
Problém je v tom, že tie vlhkomery, ktoré merajú zhora "nedeštruktívna metóda) veľa nezmerajú, lebo na povrchu je poter oveľa skôr suchý. Mne 6 cm potery nevyschli ani za 6 mesiacov, lebo to bolo cez zimu. Napokon sme to mesiac sušili kúrením v podlahe ale stále nič. Podlahári chodili, robili tú deštrukčnú skúšku karbidom, ale odmietli na to lepiť vinyl. Musel som zohnať inú partiu, ktorá mi to urobila na moje riziko, v podstate bez záruky. Tí prví boli od dodávateľa vinylu, a nechceli o tom ani počuť. Vraveli, že pri akejkoľvek reklamácii, prvé, čo si výrobca vyžiada je protokol z tej karbidovej skúšky.
Odpovedať
Profilova fotka
@karolinka1991 poter neschne ale tvrdne, a tvrdne polievaním. Takže po vyliati poteru treba ho aspoň týždeň polievať aby rýchlejšie tvrdol, pri polievaní vidieť, či saje. Potom počkať so stvrdnutím aspoň dva týždne, následne spustiť kúrenie na vysušovanie a po premeraní položiť podlahu. Kúriť sa môže od začiatku, ale treba častejšie polievať.
Odpovedať
@miso555 ano, vsak preto sa na ten vlhkomer spoliehat nechcem...
Odpovedať
Profilova fotka
@karolinka1991 prečo meriate vlhkosť keď na to ide mokrý proces? To ste mohli nalepiť po troch týždňoch
Odpovedať
@jan45 ja nikde nepisem,ze sme nieco merali alebo lepili...este nie su ani potery hotove...pisem len, ze mame vlhkomer, takbcelkom nechapem Vas prispevok?!
Odpovedať
@karolinka1991 Jano je známy mudrlant na ms, brať s rezervou, rozumej ignorovať
Odpovedať
Nevim jak STN ale CSN rika: u cementového potěru musí být hodnota nižší než 2 % CM u anhydritu 0,5 % CM. Pokud je v podlaze uloženo podlahové topení, u betonu do 1,5 % CM, u Anhydritu do 0,3 % CM. za 30 - 50€ koupite pravdepodobne jenom odporovy vlhkomer s hroty, ktery je vhodny tak na drevo ne na beton. Kapacitní/Impedanční vlhkomer je za 120 - 200€ ty jsou schopni merit i do hloubky (cca 2-5cm). Pro orientacni mereni muzete pouzit fóliovou metodu. Nebo si pujcit lepsi vlhkomer. Nam poter schnul pres 3 mesice.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman Je vidieť ,že si asi doma moc rozumu nepobral . Ináč by si takú blbosť o @jan45 nikdy nenapísal. Dovolím si tvrdiť ,že jeden z najlepších odborníkov na Modrej Streche . @karolinka1991 Na tvojej strane by som sa najprv zamyslel ako napíšem úvodný problém. Z tvojho príspevku jednoznačne vyznieva,že už máš potery hotové a chceš lepiť dlažbu a vinil / mimochodom vinil je s mäkkým i /. A potom z teba vypadne,že vlastne nemáš nič spravené /iba toľko tiež na odpoveď pre @jan45 . Štvú ma ľudia,čo nevedia ani sformulovať čo vlastne chcú.
Odpovedať
@zmrzlina_sk z mojho prispevku nic take nevyplyva, ja som sa informovala dopredu a netusim,co je na tom take divne...treba sa skor naucit citat s porozumenim, ale lahsie je zrejme mudrovat...ach
Odpovedať
@zmrzlina_sk ale to chcem asi vela od cloveka, ktory ma pouca o pravopise a tvrdi mi, ze vinyl je vlastne vinil 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?