Rezanie polystyrénu

Zdravím. Chcel by som sa poradiť. Po vyše mesiaci čakania mi konečne dodali polystyrén. Stala sa však chyba a prišli mi väčšie hrúbky ako som chcel. Činí to 10 cm navyše z celkovej hrúbky tep.izolácie plochej strechy. Vracať ho nebudem a tak mi ostávajú v zásade dve možnosti: a) strecha bude o 10 cm hrubšia/vyššia. b) pokúsim sa polystyrén zrezať (z 18 na 8 cm) a následne použiť zrezané platne (10 cm, alebo 2x5) do podlahy. Má alternatíva b) vôbec zmysel a dá sa to relatívne jednoducho spraviť s nejakou zapožičanou rezačkou? (vyrobiť vlastnú je nad moje možnosti). vďaka
Odpovedať
Da sa to s rezackou, aj ja taku mam, ale rovno poviem, ze ide to dost pomaly, takze by som to ja osobne vzal ako znamenie ze mam lepsie zateplit strechu.
Odpovedať
@jnvrg Aky je to EPS? Pochybujem, ze ako izolaciu strechy Ti dodali eps dostatocne pevny do podlahy. Rezanie je total ostara, dal by som vacsiu hrubku do strechy. To má aspoň ekonomicky naozaj zmysel.
Odpovedať
@jnvrg priklanam sa k nazoru hore, casovo narocne
Odpovedať
Profilova fotka
NE ZMY SEL stráviš večnosť pri rezaní 😄 a budeš mať toľko nepoužiteľného odpadu, že sa z toho po toto 😄
Odpovedať
@jnvrg ak chces rozrezat dosku horizontalne, a nemas k tomu usposobenu aj rezacku, tak na to zabudni. Skusal som to minuly tyzden na takejto rezacke.
Odpovedať
@jnvrg jednoznačne a). Aspoň bude lepšie zateplená.
Odpovedať
Profilova fotka
@jnvrg chýbajú najdôležitejšie údaje : koľko je hrúbka v projekte, aká je možnosť použitia, a o aký materiál presne ide ( kejsix). Aj keď je predpokald že je to n ajuhu Slovenska, izolácia pod 30 cm je už málo používaná.
Odpovedať
@kejsix, @jan45 ide o EPS150. V projekte je hrúbka 24 cm polystyrén + ďalšie vrstvy a chcem tam dať substrat. Čiže 24 cm by malo stačiť. Predstavoval som si to s nejakou rezačkou ako @rapidek. Ale ako pozerám vaše odpovede, tak to asi naozaj nebude stáť za to. vďaka. Možno spravím pokus a dám prípadne vedieť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?