Purenitove kastliky na zaluzie

Robil niekto sám purenitove kastliky na zaluzie? Na či si mám dať pozor? Rozmýšľam sa do toho pustiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Len si to najprv prezisti u dodavatela zaluzii, lebo ja som si sam konzoly chcel robit a velmi sa im to nepacilo...resp sli by do toho len za cenu neuznania pripadnej reklamacie.
Odpovedať
@kaspy zaluzie mam uz objednane
Odpovedať
@tom329 NIeke na MS je fotoblog kto si ich vyrábal sám.ale neviem skús pohľadať
Odpovedať
@tom329 Nevidim v nich ziaden zmysel. Nechaj si naohybat hlinikovy 2mm plech a bude to ok za minimalnu investiciu. Len aby bol plech eloxovany, nech je farebne staly. Radsej sa zameraj na dobru izolaciu pod ne!
Odpovedať
@rkorba Čierny eloxovany hliníkový plech 1500x3000x1 stojí 110€, tak to ten purenit už nebude oveľa drahsi.
Odpovedať
@tom329 1mm je malo, treba 2 :-) Predpriprava stala vela penazi ale urcite by som si nerobil vlastne kastliky (pokial nemas 1-2ks) . Purenit ti v nicom nepomoze, tak isto ti zaluziu udrzi na mieste plech.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba mozno nema medzi kastlikom a stenou dost miesta... @tom329 Tiez vidim vacsi zmysel v Al kastlikoch/ kompozit. drziakov, samozrejme ak neplati prva veta.
Odpovedať
@kaspy zateplenie mam 20 cm, kastliky budu 17 cm siroke 14cm vnutro + 2x1,5 cm purenit @rkorba nemas foto tvojej realizacie?
Odpovedať
@kaspy tak to by som tam purenit nedaval tym duplom ved ma lambdu 0.08! To by bol lepsi i obycajny styrodur ktory je z "polystyrenov" najhorsi izolant. Kastliky som si nahadzoval sam, lebo viem ako pracuju firmy a tento detail pri betonovych prekladoch bol pre mna ako stavitela velmi dolezity na to aby som ho zveril suplikantom. Napr mne navrhol (po obhliadke) pan profesional na exterierovu roletu montovanu na zelezobetonovy preklad ziadne zateplenie!!! A potom sa cudujme ze som chcel len material a instalaciu som si previedol sam za pouzitia 8cm fenolovej peny!
Odpovedať
@rkorba z toho fenolu sa tie kastliky nedaju spravit?
Odpovedať
@tom329 nedaju je to krehky material. Tiez som mal 20cm eps a zvysoval som ho na 26 koli izolacii pod kastlikmi. Vnutro kastliku staci 13cm, z vonku 2cm xps a kludne tam das 4cm fenolovu penu co je LTT.
Odpovedať
@tom329 takto vyzerá moja po realizačná fotografia. keď to robia firmy Tak tento vnútorný detail vôbec nedotiahol do konca Veď to nie je vidieť! Všimni si hrúbku môjho zateplenia venca.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba klobúk dole máš to fakt premakane, možno dalsi dom tak spravím 😄
Odpovedať
@tom329 stale to mozes mat rovnake, staci s rozumom zateplit a nenechat "odbornu" robotu na suplikantov.
Odpovedať
@rkorba Máš detail ako si kotvil vodiace lišty? Purenit je už objednaný.
Odpovedať
@tom329 Frezou na drevo vyfrezovane otvory, ale po 1ks som presiel na spajkovacku a v uz nalepenom xps vypalil drazky a na pur penu nalepil hlinikovy profil.
Odpovedať
ostal mi purenit tak na dva kasliky ak ma niekto zaujem okres SC/DS napiste mi.
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 ako sa ti podarila vyroba kostolíka?
Odpovedať
@luxino v pohode za dva dni som dal 11 kastlikov
Odpovedať
@rkorba tvoj AL kaslik je len oblepeny U profil? Alebo je to cely box? Tvoje fotky su pre mna teraz dobra inspiracia, akurat ja mam problem ze stena je hruba 15cm, HST portal ma hlbku 20cm, takze teraz trci don o 5cm, zateplenie je planovane 20cm, tak pri sirke kaslika 13cm + 1cm predne XPS mi to vychadza LTT.
Odpovedať
hlinikovy plech do tvaru U s hranou na nalepenie 2cm XPS. Ked to teraz vidim ako su tam schovane zaluzie tak ako mi raz pisal jblaze stacil by i 10cm kastlik :-) To prehanam ale 11-12cm by v pohode na tie zaluzie (z90) postacoval, ked si vies taky objednat kludne chod do toho ak ti to nevychadza koli zatepleniu
Odpovedať
@rkorba hrúbka nábalu zavisí od výšky okna
Odpovedať
@henry_sk nemyl si hrubku s vyskou ;-)
Odpovedať
@rkorba nemýlim, čím vyššie okno žalúzie kryjú, tým viac sa na bubon navíja A tých 11-12cm vychádza pri akej výške okna?
Odpovedať
@henry_sk zamienas si rolety so zaluziami ;-)
Odpovedať
@rapidek už mi došlo 😛 výška/výška
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?