Poradte z Vyberom eps 100 na podlahovu izolaciu, vyrobca,kde nakupovat, za kazdy typ,skusenost dakuj

Zateplujem podlahu rodinneho domu cca 100stvorcov ,vyrobcov je vela ceny rozne ,chceme kvalitu, vdaka za vase typy,rady,skusenosti
Odpovedať
Pouzi EPS 150S. Cenovy rozdiel oproti 100S maly a ma lepsie tepelnoiz. vlastnosti samozrejme aj vyssiu dovolenu zatazitelnost. Ja som bral z Polyformu.
Odpovedať
Ja som pisal do isoveru aby my navrhli izolaciu do podlahy v hrubke 200mm. Navrh je 140mm eps 100s a 60mm eps 200s.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som pouzival od Polyform a rozdiel v tvrdosti 100 S a S150 S bol skutocne velmi velky. Ak bude hrubka do 20 cm pouzil by som 100 S a ak viac porozmyslal by som o 150 S. Ja som 150 S pouzil pod kuichynsku linku a v technickej pod zasobnik vody.
Odpovedať
Ja by som to zbytocne nekomplikoval,100S zvladne s rezervou bezne zatazenie v domacnosti teda ak nechces parkovat feraro v obyvacke :-D ja mam napr.6+12cm 100S Neo....ale su tu aj taki co davaju do podlahy styrodur ci xps-za mna obrovsky luxus 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Na značke až tak moc nezáleží. Hlavne aby bol S stabilizovaný. Je jasné že úplné neznačkový nie. Ale známe značky ako Austrotherm, Bachl, Isover a podobne. Tvrdosť EPS 150 S je určite lepší v dvoch vrstvách. Spodná môže byť EPS 100 alebo 70. EPS sa da kúpiť aj spádovy ak je nerovná doska nad 0,5% do strany.
Odpovedať
Ostalo mi zo stavby 110 m2 -100S šedý 10cm, zn Bachl.
Odpovedať
Je polystyren ceskej znacky DCD ok? alebo sa mam radsej poobzerat po vyssie spominaných znackách? Mame navrhnutych v podlahe 3x8cm EPS100s (165m2).
Odpovedať
Profilova fotka
Aky by ste odporucily mne??ppjde to na podlahu v kombinacii 4+3 alebo 5+3este to musim premerat... Nato podlahove kurenie co je cca 1.5cm a potom 5cm poter.. aky odporucate??? A aj aky poter dat??
Odpovedať
Ahoj, ja mam naceneny momentalne Isover 100S v cene 54€ za m3 a na fasadu GrayWall tiez v cene 54€ za m3, Myslim ze kvalitativne OK ale cenu budem skusat hladat este lepsiu, budem davat 2x 10cm vrstvu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?