Penová izolácia na zateplenie strechy

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom penovej izolácie. Ak už niekto má zateplenú strechu penovou izoláciou, ako ste s ňou spokojní a aký druh peny ste dávali a od akej firmy. Má niekto skúsenosti s penou Purios? A s firmou Striekané penové izolácie, s.r.o.? Budem rada za všetky skúsenosti a rady.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@kejsix to je take carovne ako najskor pises, ze netreba pozerat na peniaze a hned na to to zaklincujes, ze by si bral lacnejsich poliakov :)
Odpovedať
@majkoj Odpovedal som na otazku. Keby som pozeral len na peniaze, tak sa sprtkam s vatou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix sprtkas s vatou ? S penou si sa tiez sprtkal ?
Odpovedať
@gashtaan to čo som písal som myslel ironicky
Odpovedať
@tino2 fakt? 😮 ja som len pisal, ako vznikaju dieto odrby penarov... napriklad tvrdia, ze peny staci polovica oproti mineralnej vlne, ale zamlcia taku drobnost, ze ide o porovnanie tvrdej peny s lambdou 0.024 a tej najhorsej vlny na svete. A podobne sa v letakoch naraba s parametrom "difuzia", je vysoka ci nizka podla toho co sa v texte hodi, no pravne, po prizmureni oci, su tie vyroky su asi aj pravdive 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Vysvetlíte mi prosím, ako sú spokojné krokvy z troch strán uzavreté v pene? Dokážu dostatočne odvetrať zostatkovú vlhkosť v dreve a zabrániť predčasnému hnitiu či plesni? Veď to rovno môžem zatepliť EPS medzi krokvy a medzery vypeniť PUR penou. Myslel som že vata je používaná pre svoju vysokú vzdušnosť, potrebnú pre dlhodobé zdravie krovu...
Odpovedať
@henry_sk Ak pouzijes makku penu,tak je to v pohode.Ta prepusta vlhkost - otvorena bunkova struktura.Nepriepustna je tvrda pena.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?