Nezalepena parozabrana

Ahojte , chcem Vas poprosit o radu , pri dodatocnom montovani schodom do podkrovia som zistil ze parozabrana nie je prelepena , ale je len prelozena cca 20cm . Kedze sme dom kupili( novostavba ) a nestavali , zaujima ma co by ste mi poradili? Nemam chut robijat cely sadrokartom v dome 😕
Odpovedať
Sam isto vies ze to nie je takto dobre, tak neviem co chces pocut. Alebo to opravit, alebo sa tvar ze o tom nevies, alebo .... Ak je moznost, urcite by som ziadal napravu od predajcu.
Odpovedať
@bono39 aka je nad tým izolácia
Odpovedať
@bono39 keďže máš prístup na povalu, tak sa v zime alebo po zime pozri, či nie je vata morka. Pripadne ju prehrabni. Ak nie tak to nechaj tak. Ak áno, treba to riešiť. Aký máš krov? Je izolácia všade prístupná?
Odpovedať
@andrejito_zemanito Izolacia je 16cm vata🤣
Odpovedať
@igor256 Posielam foto
Odpovedať
@bono39 tak vyber par dosiek a pozri to. 16cm vaty je fakt malo. To má aký energetický certifikát? Pozrel by som to možno aj termokamerou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Na jesen som na tu 16cm vatu pridal este 20cm ,povodne dosky som vytrhal ,a priecne som to rozostrel . No teraz v zime ked som siel pozriet co sa tam deje mi zo sikmin unika zrejme teplo , lebo sa mi tam zraza voda 🫣poradte , musim aj tie sikminy asi este zateplit , tam bude tiez len tych 16cm vaty
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@bono39 tak vyber par dosiek a pozri to. 16cm vat…
@igor256 vybral som dosky a sli mi oci vypadnut
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@igor256 vybral som dosky a sli mi oci vypadnut
@bono39 moc Ti neporadím ale.. aj napriek tomu, čo všetci vidíme, určite sú tu ľudia, ktorí si stoja za tým, že čo spraví firma,je najlepšie, sú ochotní zaplatiť za takúto prácu 150 eur na deň a podporujú tú hnusnú bandu zivnostníkov, ktorí len rýchlo zobrať peniaze a robotu od.ebat. stojím si za tým,že najlepšie si všetko človek spraví sám, lebo si dá záležať.
Odpovedať
take ze reklamacia, resp si dajte urobit posudok a zaloba na toto uz ? :D ako to ze este nieje prelepena, ak je 20cm presah a je tesno natiahnuta, to by som este dokazal nejak skusnut, ale toto :D keby som bol ozraty, to urobim lepsie vy ked ste ten dom kupovali, ziadna kontrola nic ? sak to je normalne ze poviem, chcem otvorit jednu dosku ked to je mozne a pozriet
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wilson1281:

@bono39 moc Ti neporadím ale.. aj napriek tomu, č…
@wilson1281 to je celkom nechutne ako hádžeš všetkých ľudí do jedného vreca. Nemyslíš na tých, ktorí nerobia manuálne a jednoducho to nevedia a ani na tých, ktorí si za svojou prácou stoja a urobia to 100x lepšie ako nejaký hausmajster fušer. Neviem čo je v tých šikminach a ako je prepojená izolácia strechy s izoláciou múrov (zateplenim stien).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

Na jesen som na tu 16cm vatu pridal este 20cm ,p…
@bono39 Únik tepla nie je príčina. Je tam príliš veľký prestup pary a strecha to nedokáže odvetrať. Skontrolovať tesnosť parozábrany, doplniť vlnu a vzadu v tom štíte urobiť otvor.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

take ze reklamacia, resp si dajte urobit posudok …
@shadowmilan my sme dom kupili a ely vrch bol zavrety sadrosom , nebol ziadny vylez , ten som si po prvej zime robil sam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@shadowmilan my sme dom kupili a ely vrch bol za…
ani z vonku domu ?akoze nic aby sa tam dalo ist skontrolovat nejaky stav hockedy ak je potrebne, ci je strecha ok ? nuz to bol ako prvy varovny bod, naslepo kupit kazdopadne, riesenie mate vyssie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

ani z vonku domu ?akoze nic aby sa tam dalo ist s…
@shadowmilan dakujem , budem musiet sadros rozbit a spravit si to nanovo 😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@shadowmilan dakujem , budem musiet sadros rozbit…
@bono39 ja by som spravil co sa da, pozoroval a rozbijal az ked to bude naozaj nutne ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

@bono39 ja by som spravil co sa da, pozoroval a r…
@shadowmilan Pozorujem uz teraz a vidim ze sa tam zraza voda , nemam na co cakat uz v tomto momente lebo inak ako dat dolu sadros uz viac nic neuvidim 😕
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@shadowmilan Pozorujem uz teraz a vidim ze sa ta…
@bono39 a v čom je problém vlastne? Iba v tej parozabrane? Kvôli nej by som nerozbijal sadrokartón. To radšej všetku vatu vyhodiť a dať zhora nastriekať izoláciu ktorá nepotrebuje parozabranu. Zhodiť sadrokartón znamená odstaviť celý dom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

Ahojte , chcem Vas poprosit o radu , pri dodatocn…
@bono39 a z vrchu sa nedá prelepiť? Keď sa dá nabok vata, tak na jednej fotke vyzeralo že tam je prístup celkom v pohode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@bono39 a z vrchu sa nedá prelepiť? Keď sa dá nab…
@marsdm Povalu ked som dodatocne zateploval , som poopravoval co sa dalo , poodkryval som vatu a co sa dalo som polepil zhora .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@marsdm Povalu ked som dodatocne zateploval , so…
@bono39 Lepšie odvetranie strechy by pomohlo. Dúfam že na povalu nie je vyustenie odvetrania kanalizacie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@bono39 Lepšie odvetranie strechy by pomohlo. Dúf…
@blacksr Nie to nie je , a jak lepsie tu strechu odvetram?ked aj pod tou ciernou foliuo, co je pod strechou (plech ) sa zraza voda ..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@wilson1281 to je celkom nechutne ako hádžeš všet…
@igor256 vôbec mi to nevadí. Áno, sú aj ľudia, ktorí sú odborníci. Ale v mojom okolí asi 1 z 50.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bono39:

@blacksr Nie to nie je , a jak lepsie tu strechu…
@bono39 Krytina má odvetrávacie prvky? Porovnajte s návodmi výrobcov plechových krytín. A ako som písala, pomohol by na začiatok otvor na povale. Tá rúra v štíte je čo? Má svoju "dvojičku"?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@bono39 Krytina má odvetrávacie prvky? Porovnajte…
@blacksr Ano tie rury su dve protisebe - tie by mali sluzit ako vetranie verim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?