Musí ísť medzi strop a sadrokartón parozábrana?

zdravim stavebnici...staviame bungalov, podkrovie nebude obytne tak chceme polozit izolaciu na strop, predpokladam ze pod izolaciu na betonovy strop musi ist parozabrana. Vsetky miestnosti na prizemi budu mat znizeny SDK strop, musi ist aj medz strop a SDK parozabrana? Alebo je to uz zbytocne? Vdaka.
Odpovedať
Ak je strop vzduchotesný bez parozábrany, tak parozábranu netreba vôbec. Keďže však istota nie je, treba dať parozábranu a aj ju poriadne prelepiť a prilepiť ku konštrukcii. Je jedno, či sa položí zhora na strop, alebo sa vloží do SDK konštrukcie. Netreba na obe miesta; stačí na jedno. Ja by som dala radšej do SDK konštrukcie (kvôli prípadnému chodeniu po strope, ak by sa odhrnula vlna - mohla by sa poškodiť).
Odpovedať
Profilova fotka
mne pride zbytocny skor ten strop
Odpovedať
Dobrý den. Pokud ten betonový strop nemá nějakou, pro mě ale nepochopitelnou funkci ( pád letadla, ani meteoritu nepřežije ), tak bych ho vynechal a rovnou udělal zavěšený SDK podhled, na to 40 cm izolace a šmytec. Chce to ale vazníkový systém střechy. :-D Jinak ta parozábrana má dvě funkce - parotěsnou a vzduchotěsnou. Když ten beton bude bez dírek ( čili, nebude to nějaký ementál ), tak při 40 cm a více, parozábrana ani nemusí býti, jelikož difuzí tam projde a zkondenzuje max. 8 g vody na m2 a zpětně se odpaří až 35 l. Kondezace začně probíhat po překročení venkovní teploty -10 °C. Čili, je to bezpečná konstrukce a na hlavu Vám voda kapat nebude. :-D :-D :-D :-D :-D Veselé vánoce. S pozdravem Laďa
Odpovedať
máme betonový strop a napriek tomu poistku v Allianz aj na pád lietadla. Pád meteoritu sme vylúčili pre neefektívnosť nakoľko malý nás moc neohrozí a veľký iba potvrdí dohady o "majskom kalendári". Iba by som chcel konečne pochopiť, čo vedie niektorých diskutujúcich nekonečnému pohoršovaniu sa nad skutočnosťou, ýe časť stavebníkov sa rozhodne mať miesto drevenice masívny dom. Veď sme si to zaplatili sami a dobrovoľne či nie ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ja mám podobnú otázku. Pri rekonštrukcii domčeka asi zo 60tych rokov chcem znížiť strop so sadrokartónom. Mal by som tiež použiť parozábranu, alebo nie. Pýtam sa preto že názory sa líšia. Len podotýkam, že ešte som nebol pozreť ako to tam vyzerá hore, a neviem ako to bolo postavené. Dúfam, že Vám pomože indícia kedy to bolo postavené.
Odpovedať
Profilova fotka
Pokiaľ sú nad stropom neobývané,nevykurované priestiory tak je potrebné dať parozábranu.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam pocit, ze u nas ziadna parozabrana nie je, sadrose mame len niekde, nie v celom dome, srop je keramicky, hore je len povala ( bungalow), ziadny problem. je to tak 3 roky, nikde nic neplesnie , alebo tak... myslim, ze na 90% tam ta parozabrana nie je.... Nechyba nam :) zospodu neni ani izolacia, lebo zniženie je len par cm / kvoli bodovkam/. Izolacia je zhora, od podkrovia.
Odpovedať
@antonmesaros. @blacksr @ladajaskva Noo moj pripad: vaznikova strecha, v ktorej je 40 cm izolacie, pod tym osb doska na podbitie po celej ploche,tato osb doska je taker parotesna alebo vzduchotesna kedze na nej je tak vela vlny.pod osb dosku pojde zavesit sadrokarton cca o 20cm spustit a pojde tam dalsich 20cm vlny koli redukovaniu tepelnych mostov z vaznikov strechy. Pod sadrokarton NA konstrukciu parozabrana. Otazka: Co AK mezdi dvoma vrstvami osb doskou a parozabranou vznikne parotesno,vzduchotesno? Pripadne tam bud voda pracovat casom alebo vlhkost?????
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím! Chcel by som sa opytat na znizovanie stropu v tehlovej bytovke. Byt sa nachadza na najvyssom podlazi je tam nova sedlova strecha ale izolacia na streche nebola robena. Problem je ze svetla vyska je max 2.65m a po znizeni sa zmensi na 2.55m co je pri malych miestnostiach nevhodne. Chcel by som sa opytat teda ze ta parozabrama je v ktorej vrste..? Strop mineralna vlna parozabrana a sdk...dobre to chapem...? Ďakujem
Odpovedať
Zdravím akú izoláciu mám použiť na strop mam trámi 250-250 má niekto stím skusenosti jedná sa o bungalov mám drevenný strop ako mám postupovať dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
PROSIM PORADTE. je toto spravne? Robia nam sadrose a vyzera to ze na sikminy dali parozabranu. Potom sadros a nasledne davaju na rovny strop parozabranu a lepia spoj na sadros. Nemala by byt parozabrama nahodou ako keden celok? Bez prerusenia? JE TOTO SPRAVNE? DAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
to je jedno ako to urobite.., podstatne je ale, aby sa vzduch z interieru nedostal priamo do izolacie..... najlepsie je urobit po ulozeni parozabrany blow door test s dymom..,a hned uvidis kde je pravda... ale podla tvojich fotiek to robit nemusis.............. totalna keketina.., ako vidim...., budes to mat uplne neucinne.., izolacia ti navhne.., nielen ze ti strati ucinok, ale budes mat aj plesne...... vyhodene peniaze za izolaciu.., parozabranu.., robotu.... teraz mas dve moznosti...., vyhodit majstrov, nezaplatit a dat si to poriadne urobit alebo nechat tak....... im by som nenechal uz ani odniest rebrik dolu schodami..... pri parozabrane ked je trhlinka o velkosti 2 cm, vytvorena NAPR. REZAKOM.., STRACA UZ 90 % UCINNOST, nehovoriac o tom, ze pri tomto sposobe , ide kazda sruba cez foliu... pozri si spravne postupy u vyrobcov SDK.., na youtube je toho vagon....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Leteli by takí majstri nadzvukovou rýchlosťou. Absolutne neúčinné. Parozábrana má už podľa názvu zabrániť prestupu pary do izolície. Pri tomto riešení bude prestupovať a pri ochladení skondenzuje v izolícii. Vlhká izolácia neplní tým pádom funkciu, tvoria sa plesne, hnije až sa časom môžete dočkať fľakov na sadráči. Všetky poškodenia po skrutkách alebo spoje fólie musia byť prelepené špeciálnou páskou, pri styku so stenou sa používa tmel, ktorým sa folia prilepí o stenu a tým sa izolácia uzavrie úplne. Majstri ti ničia materiál a tyich za to ešte platíš?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Je potrebná osb doska na tom strope?? Ak by išlie iba SDK, parozabrana fólia a nato fukana izolácia? Nie pena.. Je to zlé riešenie??
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim realizujeme nadstavbu na rodinnom dome - podkrovie obyvane. Na izolaciu sikminy aj stropu sme dali nastriekat penu o hrubke 20 + cm a chcel by som sa opytat, ci je potrebna aj parozabrana? Pena ma otvorenu bunkovu strukturu. Jeden majster vravi ze treba druhy ze je to zbytocne. Vedel by mi niekto poradit ako dalej?
Odpovedať
Profilova fotka
@milanmi1 "Pena ma otvorenu bunkovu strukturu" = je potrebná parozábrana.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?