Môžem lepidlom Tytan Styro 753 lepiť extrudovaný polystyrén?

Je možné týmto pur lepidlom lepiť aj extrudovaný polystyrén XPS ??
Odpovedať
Ozivim to. Je táto pena vhodná na lepenie XPS? Dostal som ju k objednávke, ale nič sa nepíše o vodovzdornosti. Stavebný dozor hovorí, že jedina pena na XPS je Studničná, tá vraj neťahá vodu popod nalepený dosku 🤷‍♀️ či? https://montazne-peny.heureka.sk/tyta...
Odpovedať
ja som 753-kou lepil XPS a ani po velkych dazdoch som na sokloch nezaznamenal, ze by nejaku vodu vytiahlo. Nemam to dokoncene tak som mohol nakuknut z boku. Inac ten link co si dal, neviem o kolko lepsia je tato pena oproti 753ke. Ale zo zvedavosti si jednu kupim a vyskusam 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 pokiaľ to XPS bude trvalo ponorené pod vodou tak by som možno veril stavebnému dozorovi....... ale bude to asi blud....lebo inak povedané by to znamenalo že celý svet lepí XPS zle 🙂 ....povedal by som že studničná pena je preto studničná lebo môže byť v kontakte s pitnou vodou 🙂
Odpovedať
@miselito @miselito Dikes, mám aj tu, ale keď som objednával XPS na sokel, dali mi túto. Ale vieš ako...v stavebninach sú ľudia, ktorí robia so desiatkami tisíc materiálov, nemôžu vedieť viac, ako im výrobca poskytne v marketingovom letáku, mailoch, či školení. Reálne to vedia posúdiť ľudia, čo s tým robia, no keď sa pozriem na zamestnancov stavebných firiem, tak mám dojem, že im je všetko jedno.....nalepia aj hovnom, len nech je fajront a ďalší deň za nimi 🤷‍♀️ Ale zas ak je na tej mojej, zlatej pene napísané, že na XPS, tak by výrobca nebol pako, keď vie, že XPS je najviac na sokloch a teda vo vode ?
Odpovedať
@eagleowl Studničná by mala mať fakt lepšiu odolnosť voči vode, ale zároveň aj platí, že je zdravotne nezávadna pre styk s pitnou vodou. A tiež si myim, že XPS zabraňuje prestupu vody z okolia, dôležité je len jeho lepidlo, aby neťahalo zo zakladov vodu, no a keďže tisíce stavebníkov lepia na penu a nemajú ani po rokoch problémy so vzlinanim...tak máš vlastne pravdu 👍
Odpovedať
@tomik25 lepil som s tým 12xps ako salung základovej dosky a zároveň je to sokel. Žiadny problém.
Odpovedať
@megdesign dnes nalepené, robilo sa s tým OK., Drží po 5 hodinách tiež fajn, takže to čoskoro zatriem lepidlom, lebo to slnko je brutálne 🤔 Vie mi niekto poradiť, či je potrebná sieťka aj na XPS nad oknami a vo venci, keď ho idem chrániť proti slnku lepidlom? Či stačí len pretriet a keď sa bude niekedy zateplovat, tak i tak pôjde kotva?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?