Izolácia pultovej strechy

Ahojte. Potrebujem poradit. Chceme izolovat strechu ale nevieme sa rozhodnut akou vatou a aky postup zvolit. Preto mam na Vas par otazok. Ake faktory ovplyvnuju vyber materialu (zvazujeme Nobasil)? Je lepsie dat 2 alebo 3 vrstvy? Ak dame medzi krokvy 1.vrstvu izolácie a 2.vrstou ju prekryjeme ako uchytime tu dalsiu? Je potrebne davat dalsiu parozabranu ak uz 1 mame? Ak teraz zaizolujeme strechu a budeme v zime temperovat nebude sa tvorit kondenz? Konstrukciu na SDK davat pred izolovanim alebo je mozne tu konstrukciu namontovat aj potom? Mame 2 NP RD s pultovou strechou, krytina je Fatrafol, krokvy maju 25x20, pod izolaciu pojde SDK. Dakujem pekne. 🙂
Odpovedať
@dompal krokvy 25x20??? som take este nevidel.asi bude lepsie ak to nechas na niekoho kto to uz robil pripadne ak mas vela casu da sa to nastudovat na nete
Odpovedať
@sonau No, "trosku" predimenzovane. Mali sme super projektakta. Skoda slov. Zvazujeme aj nad tym, ze by sme na to niekoho zavolali aj ked radi by sme svojpomocne, no neviem ako sa z toho vysomarime.
Odpovedať
@dompal viac vrstiev je lepšie, lebo sa vzájomne prekryjú styčné škáry. No dôležitejšie ako počet vrstiev je samotná hrúbka tepelnej izolácie. Pre spodnejšie vrstvy sa robí pomocná konštrukcia, napr. z lát 50/50, na tú sa pripevnuje izolácia. Následne parozábrana a rošt pre sadrokartonový podhľad. Parozábrana sa dáva zo strany interiéru pod tepelnú izoláciu, môže byť aj medzi vrstvami izolácie, ale to treba dodržať isté zásady a dávať pozor na takúto skladbu z hľadiska stavebnej fyziky.
Odpovedať
@dompal mozes dat foto aby som sa mohol chvalit ze som take videl? cize si dal za strechu 50, si sa vysypal a nevies co dalej.zober si tyzden dovolenky daj si do gugla izolacia striech ,prepni na obrazky a studuj.
Odpovedať
hrúbku by si mal mať v projekte, resp. v norme aký odpor musíš dosiahnuť. ale v zásade ak máš 25 krokvu, tak prvú vrstvu by som dal 25 hrúbku, spravil rošt potrebnej hrúbky na druhú vrstvu a vkladal a potom zaklopil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?