Fúkaná izolácia - celulóza

chcel by som sa spýtať na názory na tuto izoláciu ... a najlepšie osobne skusenosti, zaujimalo by ma či je podľa vás táto izolácia dobrou variantou miesto minerálnej vaty, čo nás najviac upútalo je fázový posun izolácie a to je pri tejto celulóze naozaj skvelý...pri 40cm sa teplo cez izoláciu dostane až za 11 hod a pri 40cm minerálnej vate za 4 hod. Poprípade ešte prichádza do úvahy drevovlakno ale má o trochu horšie parametre.
Odpovedať
pozdravujem tiež som sa rozhodol pre fúkanú celulózu Climatizér + , jednak pre kvôli väzníkovému krovu skvelo zakryl všetky medzery hlavne na nárožiach , kde by bolo náročné klásť MV, , impregnácia proti zahniezdeniu sa hlodavcov , pri teplote nad 120 C dokáže nasať vzdušnú vlhkosť , zvuková pohltivosť , dvoj násobná tepelná kapacita oproti minerálnym typom , lambda ! , neprehrieva sa smerom do interiéru , ekologický materiál , skvelá regulácia vlhkosti , rýchla aplikácia , mám novostavbu zač. 2017 ukon. 2019 , typ bungalov 180 m2, valbový väzníkový krov , nafúkaných 55 cm , 2020 52 cm aktuálna vrstva troška sadla ale asi je to max, celoročná teplota stabilných 22-24 stupňou aj v lete keď je vonka 35 a viac , vykurovanie TČ 5 kW, rekuperácia , nato že je to celulóza nemá konkurenciu , ročné náklady na energie komplet kúrenie svietenie varenie atd . 650 eur plne elektrifikovaný dom - okná REHAU GENEO PASSIV + , obvodový plášť 27 cm ISOVER GW+, lepený PUR kotvený ecoTWIST, YTONG 300 YQ, sadrové omietky atď . orientácia južná , externé tienenie veľký presah strechy ...dom postavený s max precíznosťou ... do inej izolácie by som nešiel
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Profilova fotka
@radoslav80stu super ďakujem my sme tiež akurát sa rozhodovali akurát idú nám zatepľovať a bude to climatizer pozdravujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?