FASÁDA-PUR PENA -KOTVENIE

Pozdravujem majstri. Viem,tém na fasadu tu bolo veľa.. Chcem sa však v skratke opýtať na skúsenosti z odstupom času ľudí čo fasádu lepili na penu a bez kotvenia. Šli by ste do toho znova ? Chcem do zimy zatepliť poschod. dom. Výška cca 7 metrov. 25 cm biely polysterén. Rovné steny. Rozhodnutý som pre penu, no zvažujem aspoň po jednej kotve na tablu. Čo si o tom myslíte? Prípadne nejaký kontakt na firmu čo bežne zateplujú penou. Orava a okolie. Dík 😉
Odpovedať
@marekdanton a to v akom tech. liste si nasiel ze pri 7m vyske netreba kotvit?
Odpovedať
@marekdanton nechcel som kotvit, ale nakoniec som zohnal kotvy za par supov a dal tusim 6/m2 😉 Spravil by som to tak znovu, nezabudni na kotvy za pouzitia polystyrenovych zatok!
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som nic nekotvil a nic by som na tom nemenil, ale peny som pouzil mozno aj 2x viac ako bolo treba.,.
Odpovedať
Tiež som nič nekotvil na 2 poschodovom dome, ale nezabudni penetrak, ten prach musí preč.
Odpovedať
@palo18 Nečítal som žiaden tech.list. No skoro na každom fóre je písané, že výrobcovia peny uvádzajú do 7 m. netreba kotviť.Mam v plane použiť tie fischery samozavŕtavajúce sa pre rychlejšiu prácu. Nechcem však narobiť z domu kašu ako napísal rkorba , má to byť pasívny dom 🙂
Odpovedať
mam 6,5m,ziadna kotva,tytan styro mozno aj dvakrat viac ako doporucuju,super robota.drzi 7rokov.
Odpovedať
Ako ste boli na tom páni so zrovnávaním? Nebolo treba moc brúsiť? Dalo sa to s penou dobre zrovnávať?
Odpovedať
@marekdanton pasivny dom? Si to dostuduj, ja mam poctivy A0+, tak si ten "dom na kasu" mozes nechat len snivat.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@marekdanton ja som lepil penou plus rohy kotvil ecotwistom...ca 2ks na tablu... Chcel som vsak k tomu bruseniu...zobral som poriadny "hobel" a bola to najlepsia a najjednoduchsia praca z celeho zateplovania. Dom som obehol raz dva, bordel pozberal fukarom na listie a fasada bola rovna jak zrkadlo. (Penu som predtym na hrubo orezal planzetou)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?