Akú možnosť pri dutom strope+škvara

Pekný deň prajem, píšem s prosbou o radu. Jedná sa o RD z 70tych rokov, nezateplený. Tohto roku by som rád uprednostnil zateplenie stropu od obvodových múrov. Skladba zdola nahor, omietka(rakos)dosky, hredy, dosky, 10cm škvara akýsi poter. Prvotné bol zámer otvoriť strop a natlačiť vatu. No tá škvára má trocha odrádza. Myslíte že by malo zmysel zatepliť plošné celé podkrovie zhora? Na dome je samonosná strecha tak by som izoláciu mohol potiahnuť až cez podhľady. Výška izieb je 270cm moc som nechcel uberať sadrokartónovou konštrukciou, max 10cm čo by bolo málo. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubadam98 strop netýrte, ak povalu nepoužívate položte izoláciu, zakryte tenkou fóliou
Odpovedať
@jakubadam98 môžeš nafúkať do voľného priestoru medzi hrady fúkanú izoláciu, no už samotný suchý vzduch izoluje, tak tam nerob žiadne diery od vrchu, ja to mám tiež môžeš položiť izolačné dosky i na vrch , stačí pozrieť na strechu ked napadne sneh či sa bude topiť , podo mnou sú mladšie domy a po 2 dňoch už vidím latovanie strechy, mne vydrží pokiaľ nesvieti alebo ho nesfúka
Odpovedať
Ak povalu nepotrebuješ ako ja tak tam rozviň 30 cm najlacnejšej izol.vlny. Ja som dal len 20 cm a spolu s výmenou okien a dverí šetrím na plyne polovicu oproti predošlému majiteľovi. Bývam tu štvrtý rok takže údaje mám reálne...
Odpovedať
@dodok dakujem chlapi. Čítal som akurát výborné vlákno, rovnaký problém rozobratý z každej strany. Koniec koncov ako píšeš najjednoduchšie riešenie vyhráva. Čiže bez akejkoľvek fólie, priamo položiť koľko sa dá.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubadam98 ano a daj minimalne dve vrstvy do kriza.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubadam98 a prekryť fóliou,
Odpovedať
@jan45 akou odporučaš? Ide aj o to že strecha je škridľa bez fólie na rošte, tak sem tam nejaká kvapka prejde. To by žiadúce nebolo. No zároveň by som nechcem aby sa vo vate zdržiavala nejaká vlhkosť zo spodu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubadam98 škridla nie je kompaktný povrch, keď fúka vietor vysáva vzduch z povaly ako na lodi. Cez vatu zohriaty vzduch stúpa hore, vietor ho vysáva. Vata je účinný prostriedok v uzavretom prostredí, -fólii. Vlhkosť nebudem rozoberať, to je téma na vedecký článok a v skutočnosti sa laboratórne podmienky nevyskytujú. 90% parozábran nemá účinok.
Odpovedať
@jan45 ďakujem, čiže z toho vyplýva ? Akúkoľvek?
Odpovedať
@dodok najlacnejšie by premňa bolo použiť vlnu s lambdou 0,44 čo mi príde už celkom dosť, no mohol by som použiť v 2 vrstvách 150. Alebo ísť radšej do lepšej lambdy pri menších MM.
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubadam98 nejde ani o najlacnejšiu, ani o to akú má lambdu, to sú tiež laboratórne údaje. Rozhoduje hrúbkas a ako dlho tú hrúbku udrží, preto je PS na niektorré účely vhodnejší. Fólia aby bola kompaktná, prelepiť spoje a aby ju nepretrhlo keď sa niekomu kýchne. Ale je to taký náklad, že pár € nezachráni, takže aspoň 0,25
Odpovedať
@jan45 uzavrieť vatu fóliou zhora aj zdola? Nemusím sa báť vlhkosti v tramovom strope? Aby to za pár rokov neprehnilo. Vďaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jakubadam98 cez fóliu vlhkosť neprejde, ale tu neide ovlhkosť, ale pobyb vzduchu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?