Ako zateplit väznikovu valbovu strechu?

Chcel by som sa spitat ci mozem pouzit nasledovny postup na zateplenie stropu.izolacia ursa 30cm, pod to parozabranna folia,pod to osb dosky,vzduchova medzera a sadrokarton.dakujem za odpovede
Odpovedať
@laco76 Aký účel tam plnia OSB dosky?
Odpovedať
@laco76 ak je to novostavba, tak 30 cm vlny bude asi malo. Taktiez otazka naco OSB?
Odpovedať
Technicky je to spravne, pretoze difuzny odpor smerom von klesa. Ale suhlasim s tymi pripomienkami vyssie samozrejme.
Odpovedať
@laco76 ja to chcem tiez nejako podobne. Ja si chcem dat OSB dosky kvoli tomu, ze si chcem na povale spravit ulozny priestor, proste odlozit tam krabice, pripadne davat tam aj router a skrinu k zabezpecovacke
Odpovedať
Profilova fotka
Mam to nasledovne,sadrokarton,vzduchova medzera,parozabrana,osb dosky a na osb dosky som nafukal 35cm cadicovu izolaciu.
Odpovedať
Dakujem za vase nazory a este by ma zaujimalo,aky zmysel ma parozabrana ked konstrukcne prvky sadrokartonu budu uchytene cez parozabranu.
Odpovedať
Izolacia moze byt priamo na osb doske?
Odpovedať
@branoh konstrukcne prvky sadrokartonu su k comu pripevnene.parozabrana nie je prevrtana?
Odpovedať
Profilova fotka
@laco76 hej moze nevidim v tom problema a cely postup mam odobreny odbornikmi.Prikladam foto kde si to mozes poziet...
Odpovedať
Profilova fotka
@laco76 ale ty chces dat vatu v rolkach (30cm velmi malo) a do vazniku podla mna blbost....nezaizolujes to tak dokladne ako pri fukane izolacii.Pri rolkach ti staci dat zo spodu vaznika drot alebo spagat vytvorit kvazi akoby rost a na to polozis vatu.ak nedas zo spodu vaznika osb dosky tak na sadrokortonovu konstukciu (cd-ka)urcite nalep bitubenovu pasku a potom natiahni a o pasku prilep parozabranu. Ked prejdu sadrokartonove skrutky cez parozabranu zostane vdaka tej paske vzduchotesna.osobne proferujem osb a na to nafukat izolaciu...ja na kazdom aku da ci celulozo,cadicivu,steico cell......
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?