Ako si poradiť s kunou

Potrebujem poradiť ako nevpustit kunu na povalu. Snaží sa dostať na povalu zatiaľ sa jej to nepodarilo vždy ju vyplasime. Mate nejaké overené rady? Niekde som čítala, že treba všetky diery upchat môže sa použiť nizkoexpanzna pena?
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@1elizabeth1 len kovove pletivo, aj to dobre tvrde. ale odkedy mam elektronicky plasic KEMO, nasla si ine obydlie. Pripadne jej mozes pustat na noc radio Devin, to odradi aj najvytrvalejsie :)
Odpovedať
@mgx pozerala som ten plasic, ale píše, že je do auta. Kde dat to kovové pletivo? Lebo pletivo mame ako je odkvapovy žľab a medzi tým hrebeňom co tam je. Ona si spravila skôr dieru pod skridlou ako sú hrany strechy preto sa pýtam na tu penu.
Odpovedať
Profilova fotka
@1elizabeth KEMO vyraba vela produktov konkretne ja mam tento = M234 https://odpudzovace.sk/hlodavce/odpud... da sa zohnat od 35e.
Odpovedať
Profilova fotka
@1elizabeth1 Najúčinnejšie je kúpiť pascu na kuny a chytiť ju. https://www.liahneme.sk/pasce-na-kuny/ Keď ju chytíš .....odvezieš ale 15km a vypustíš. Ja som sa takto zbavil už 2 kún. Návnadu som použil slepačie vajce.
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk u mna toto nefungovalo, cerstve vajce, ruky v rukaviciach od hliny...mala v pazi. rok skakala nad hlavami, rozkusala 3 auta, kopec vaty co som mal na pojde nachystanu na dalsie zateplovanie. ked som zaslepil jednuc cestu, bola schopna ponadvihovat skridle a prieliezt tade. ALe odkedy mam tieto plasice, sice pride, okukne ale hned sa prace prec. Zjavne skuseny jedinec :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx To vajco som tam mal 2-3 týždne a až potom sa vždy chytila.Takže určite tam velkú úlohu hrá pach. Ja mám plné podbitie,ale dieru si spravila cez heraklit na balkóne,kde nemám dokončené zateplenie polystyrénom .Tiež mi rozvŕtala vatu v zateplení a po odchyte som vatu opravil a priložil ďalších 15 cm na celú strechu..Ovšem dieru som nechal tak a po pol roku som odchytával úspešne znovu a dieru konečne aj zaslepil.Horšie je to,že vata je niekde znovu rozvŕtaná a oprava ma ešte iba čaká spraviť.Odvtedy mám preventívne pascu stále v "akcii" a raz som chytil na vajco aj susedovu mačku . :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk u mna je tiez zivoroda pasca furt nastavena, musim raz za 3 mesiace vymenit vajco za cerstve od suseda a stare vyhodim. Zakazdym pascu odpachujem (sud s vodou), rukavice od hliny/slepacince -> ma v pazi :). aj som pascu poprikryval, seno dnu nahadzal... podla kamerky len preleti, kukne ale zjavne uz ma svoje skusenosti z inokade. Granulky pre macky co som testovaco porozhadzoval pochrumka a nazdar :). dakedy som tam mal uz xiaomi kameru na baterky, ale uz ma to prestalo bavit sledovat. Na druhej strane, nemame mysi :). Este co dost pomaha su akvivne DC/DC pumpy ktorymi balancujem baterky na FVE elektrarni. Tie ked ficia, je to taky piskot ze vsetko zive sa prace z okruhu 200m. Len balancovanie staci raz za tyzden, je zbytocne pustat to nonstop. Ked som bol pri nich hodinu, bolela ma hlava. V podstate po ich aktivacii sa kuna od nas nadobro odstahovala. Sice pride raz za 1-2 tyzdne skontrolovat teritorium, ale dlho sa nezdrzi. Fyzicku zabranu nemam sancu, musel by som spravit na starom dome komplet novu strechu -> asi zo zelezobetonu, lebo ta selma ma zjavne inziniersky titul :)
Odpovedať
@1elizabeth1 aj nám pomohla rušička, máme túto: https://datacomp.sk/deramax-profi-ult...
Odpovedať
@zmrzlina_sk už včera som ju objednala. Prečo odviezť keď pácha neplechu. Ešte ju bude voziť 😀
Odpovedať
@laumi čítala som recenzie väčšina si ju chváli tak skusim.
Odpovedať
Profilova fotka
@1elizabeth1 Kuna je chránené zviera a preto odviesť,aby sa nevrátila.Ostatné je na vlastnom zvážení....nie vždy to kuna v pasci prežije,keď chodíš na chalupu/dom/ iba víkendovo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@1elizabeth1 je to zivy tvor. AJ ked napachala kopec skody, ani vo sne by ma nenapadlo ju zabijat (co je samozrejme trestne). zoberiem do auta, odveziem 50km niekde do lesa a ahoj. PS: to ze sa zbavis jednej neznamena, ze o tyzden nemas na pozemku druhu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ma niekto ozaj spoľahlivý overený plasič kun do domu?
Odpovedať
@radok ano vigonez😉
Odpovedať
ako by ste riešili ten odchyt? to asi nebude práve jednoduché, či?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucosina101 noooo skôr by som nevedel kam potom s ňou
Odpovedať
Profilova fotka
No vsak niekam do lesa vypustit, nie? Ci si to zase len jednoducho predstavujem?
Odpovedať
@1elizabeth1 Svagrina pouziva na kuny bref do zachoda, normalne bref gulicky, zavesi do motorovej casti. Ci to pomaha neviem, ale bola to vtipna vsuvka jeden vecer, ked to instalovala u svokrovcov aby jej kuny nechodili kusat kable a polstrovanie na kapote zvnutra. 😄
Odpovedať
toto by mi akoze ozaj nenapadlo. by ma zaujimalo, ze kto na to prisiel, ze to funguje. a teda vlastne ako to niekoho napadlo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@robert_bo no tak nejak mna by to tiez zaujimalo, co cloveka k takemuto napadu proste doviedlo
Odpovedať
@daniellito tak keď ju prídu odchytiť, tak to teba nemusí trápiť, nie?
Odpovedať
@lucosina101 no, lenže kto príde????
Odpovedať
Profilova fotka
@bederko to ma potom aj miesto osviezovaca do auta rovno 😄
Odpovedať
to mozno aby tie kuny boli dezinfikovane 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Kamoš sa trápi s kunou už nejaký ten čas, len jemu sa stále tlačí do auta. Narobila mu tam už peknú galibu, čo sa hlavne káblov týka a krytu motora no zatiaľ nezabrala ani plašička a žiaľ ani pes. Ten ako keby si ju ani nevšímal
Odpovedať
@dara_777 tak musí na to existovať nejaký odchyt si myslím. keď som si to dala vyhľadať, tak mi našlo nejaké kontakty.
Odpovedať
@lucosina101 prídu ti možno nastrazit pascu. Ale chytiť sa musí sama. Mne okolo pasce chodila 2 mesiace. Mal som tam vajce staré asi pól roka. Pekne ho spapala.
Odpovedať
a ona ked sa vypusti tak sa nevrati na rovnake miesto? ci co sa s nou potom po takomto odchyte robi? 🙂
Odpovedať
@ronnan78 tak to som nevedela, že až v tomto spočíva ich práca :/
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?