Aka by mala byt minimalna hrubka zateplenia grafitovym polystyrenom?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobry den vsetkym. Mam otazku na niekoho kto zateploval grafitovym polystyrenom. Mohli by ste mi napisat ake mate skusenosti a aka je idealna hrubka zateplenia pre dobru tepelnu izolaciu s hrubkou tehli Heluz 380mm? Dakujem
Odpovedať
1
2
@toky1 lenze Ty mas len 5 cm aj to len na severe. Ci to planujes este len zateplovat? Aj s drevom mas spotrebu 23 -24 MWh energie. To je mazec... Autor nech sa neboji.. ak nema male okna spelta bude v pohode.. aspon lespie vojde zaluzia - nie vykurovanie ale chladenie bude problem. A malo kto tieni.
Odpovedať
@mr79 Mazec ako mazec. Vyčíslené v eurách ma energie stoja cca 120eur mesačne. V byte som platil za energie iba o málo menej a bol to 80m2 byt bez záhrady, dielne, bazéna, letnej kuchyne, parkovacieho miesta, dvoch prestrešených terás. Plus som platil fond opráv, energiu spoločných priestorov, znášal hluk od susedov a veľkého parkoviska a baru pod oknom, smrad z cigariet fajčených na balkónoch atď. Ja som momentálne spokojný. Samozrejme že sa chystám zatepliť a využiť na to dotáciu. Ale budem OK s 12-15imi cm polystyrénu na obvodové steny. 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?