Zbytocne hlboke zaklady

dobry den. Chcem sa opytat. Firma nam vykopala hlboke zaklady a potom zistili,ze geodet zameral zle nadmorsku vysku. Teraz to zahrabali a uzabovali. No my sa bojime,ze casom moze byt problem (zosun domu, pukanie stien), ze to bude na nie 100% spevnenom povrchu. Prosim o Vas nazor, ci sa obavame pravom Vdaka
Odpovedať
@jaanuullaa skor ti budu vediet nejaki chlapi odpovedat, ale moj lajcky rozum mi hovori, ze sa obavate pravom..uz to mali nechat radsej tak, sice by tam islo viac betonu ale aspon by ste mali istotu, ze sa nic nebude zosuvat alebo pukat...
Odpovedať
@melanie9 no oni sa sekli ale o dost..namiesto 70cm to bolo tusim 2m 😞 nastastia len na jednom rohu ale aj tak...
Odpovedať
@jaanuullaa ja som si myslel, ze poviete nie 80cm ale 120cm. To chcete povedat, ze namiesto 70cm ryhy hlbili 200m ryhu? Ste si ista, ze toto je ta prava partia na stavbu vasho domu? Vsak hadam mate predstavu kde a aky dom chcete a predpokladam, ze ste ju s nimi na mieste komunikovali. Geodet tu nadmorsku vysku meral slaufvahou alebo cim? Jeho by som tiez riadne zdrbal.
Odpovedať
bud to znovu vyhrabu na tie 2m alebo v danom rohu rozsirit zaklady o cca 30cm na kazdu stranu uz v tej spravnej hlbke a dat viac zeleza do toho rohu. Najlepsie by vsak toto riesit s projektantom, ktory navrhne najlepsie riesenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako o geodeta nejde, ale že to neťuklo bagristovi a podržlopatníkom okolo... Hej, vedúci, sluchaj tu, základ na 2 metre, stačí tak??? 😄 😄 😄
Odpovedať
@igor256 veduci stavby nam prave vravel ze "v jednom rohu bude dom 70cm nad a krizom 30cm pod. A firma si najima externu firmu na zaklad.dosku a tym po meraniach vyslo: jeden roh 15cm nad a krizom necele 200cm pod. Mali dobre cisla ale geodet pri prechadzani cez plot neodcital rozdiel (asi ako to prenasal) a zapisal zlu nadmorsku vysku😡 cize chlapi mali uz od neho zly udaj a uz sa to viezlo....
Odpovedať
@jaanuullaa to akoze fakt az o tolko sa sekli??...fuuuha, tak to je riadne vela!..
Odpovedať
@quintes @melanie9 bagrista ani kopaci nemaju co polemizovat, ked sa raz povie, ze dva metre tak dva metre. Ja by som zas nechcel partiu, ktora si bude robit podla seba, lebo oni predsa vedia najlepsie. Kolkokrat sa stavia na navazke a zaklady musia ist pod. Toto nie je chyba stavbara ale toho, kto im to nariadil. @jaanuullaa projektant hovori na tuto situaciu co ?
Odpovedať
@milan_ manzel na to prisiel. Riesili sme to so stavbyveducim vcera poobede. Dnes tu nikto okrem chlapov co kopu este nebol,tak nevieme viac ako len to ze geodet urobil chybu. Neviem koho kompetentneho mame oslovit. Myslite ze projektanta? Myslite ze by sme mali pytat nejaku kompenzaciu za to ze to takto pokazili?
Odpovedať
@jaanuullaa budem kričať? ... ZA TO, ŽE TO GEODET TAK POKAZIL!
Odpovedať
@worker_falcon nerozumiem velmi prispevku🙄
Odpovedať
@jaanuullaa Asi kvoli tomu, ze to nie je "to pokazili", ale ze geodet to pokazil. Vinnik je jasny, tak nie je treba mnozneho cisla 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
asi neviem o co kraci
Odpovedať
Ako uz pisal igor256 tr3ba zvazit ci je to skutocne dobra volba na stavbu domu. Co mali v ruke ked kopali zaklady? Jeden roh takto hlboko bol aj v projekte?! Neospravedlnuje partiu ktora to realizovala ale namali ziadbe otazky preco je to takto zamerane? Netvrdim ze mali menit podla svojho uvazenia ale ani sa nikto nepytal?
Odpovedať
@milan_ ja netvrdim, ze mali polemizovat, no som radsej ked clovek pri praci aj rozmysla. Mohol sa spytat, isto to ma byt takto, je to nestandartne? Ak by prisla odpoved, ano isto, tak pokracujem v praci a neriesim.
Odpovedať
@igor256 oni to 3x marali 😒 ich proste papier nepustil. Oni tym padom mali zle vsetky body zle vyratane, nie ze jeden. Inak by im to asi bolo divne. Ale mohli vidiet ze ten dom by bol strasne utopeny :/
Odpovedať
je velka skoda, ze ak sa mi nieco nevidelo, nepytali sa skor, ako zacali kopat. vase obavy su podla mna opravnene a tiez by som mal pochybnosti o tom ako dalej
Odpovedať
No... ale ja viem presne predpovedat ako to dopadne 🙂 partia ma uz 3-4 stavby pred sebou, takze predtym, ako si investor (slecna alebo pani co zakladala prispevok) daco rozmysli, tak oni to zaleju na naklady investora - lebo ved poslat ich domov == cakat dalsich X mesiacov na partiu na stavbu domu. Geodet ani nikto za to nebude zodpovedny lebo ved to robil z rucky do rucky. A investori sa placnu cez kapsu pripadne ked tam bude ten makadam tak im to este aj bude sadat. To je realita dnesneho sveta - ceny ako z marsu a zodpovednost ziadna... Kiezby sa vratila ta kriza kedy chodili stavbari prosit o zakazky...
Odpovedať
@jaanuullaa preboha ,...toto nemože byt pravda ..to čo tam mate za ludí....ja by som všetko zastavil ..dom staviate na celý život ..to nie je zle uvarený obed ....to treba premysliet , zavolat projektanta , stavbyveduceho ...meranie od nadmorskej výšky... to hadam nie ..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?