ŽB strop treba parozábranu?

prosim vás ak mame ŽB strop zo spodu omietnuty sadrova omietka, hore po strope mi idu rekuperačne potrubia. Myslite, že pred zateplenim EPS ktore planujem v hrubke 30cm šedý a 7cm XPS na vrch aby som mohol hore chodit, je potrebne davať hore na strope aj parozabranu? myslite, že by sa pod to EPS mohla chytit neaka pliesen či by to tam mohlo kysnuť ? vdaka všetkym za postrehy
Odpovedať
Nie. Ak však dáte na najchladnejšiu časť XPS, zmeníte postup pary, lebo XPS brzdí paru viac než EPS. Po EPS F sa dá tiež chodiť a skladovať veci. Netreba zbytočne kupovať XPS. Kde to nebude pochôdzne, lebo malá výška, dajte vlnu - lacnejšia.
Odpovedať
@blacksr vďaka za rýchlu reakciu, Aktualne davam šedý polystyren 70 fasadny. čiže na tú finalnu pochodznu vrstvu spravim lepšie ak dam napr EPS 100s alebo 150s ? stale to lepšie odvetra tie pary ako XPS ? vlnu asi nedam všade aby sa to tam žiadnym sposobom neprašilo, viem vyjde to troška drahšie ale tá vlna mi je v tomto taka nesympaticka. láka ma urobit peknu suvislu vrstvu po celej ploche , ako keď sa robil podlahovy polystyren pri kúreni. čiže tie fasadne polystyreny vedia odvetravat vlhkost a koli tomu nieje potrebne davať parobrzdu ?
Odpovedať
Vzduchovú tesnosť zabezpečí omietka vnútri. Pre prestup pary je dôležité, aby v konštrukcii nebol rosný bod a ak sa aj vyskytne, aby sa v teplom období kondenzát odvetral. Na fasádu s EPS sa tiež nedáva parozábrana pri murovaných domoch - vzduchovú tesnosť zabezpečí omietka a para sa rieši hrubým EPS (aby nedošlo k rosnému bodu).
Odpovedať
Ale ak dáte, neurobíte zle.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukyhe parozabranu urcite ano, staci najlacnejsiu. Zabrani presupu vlhkosti do izolacneho materialu a nasledne degradacii izolacie. Teda ak to robis pre seba. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?