Zakladova doska bez stavebnej firmy

Zdravím, Plánujeme stavať 2podlazny dom bez pivnice, projekt hotový, na realizačnom projekte sa pracuje. Plánujeme najať realizacnu firmu minimálne do stavu hrubej stavby, prípadne holodom, potom sa uvidí či sa oplatí pokračovať s firmou alebo budeme riešiť živnostníkov. Keďže ale tento rok nestihneme zakryť ani prvé poschodie, chcel by som aspoň zrealizovať zakladovu dosku, na ktorej budeme na jar pokračovať so stavbou. Aktuálne zbieram cenové ponuky na hrubú stavbu, rozmýšľam ale či by nebolo rozumnejšie kontaktovať len nejakého bagristu plus poháňať živnostníka čo mi spraví základy a mohlo by to byť lacnejšie. Nie som ale v stavbarine vôbec zbehly, tak sa obávam či tým niečo nepokazim hneď pri základoch. Stav. firma má predsa skúsenosti a vedia čo jak, ja ani neviem kedy idú kari siete, kedy betón. Je bezpečné zveriť realizáciu iba základovej dosky živnostníkom? Koho k tomu okrem bagristu vlastne potrebujem? Máme zabezpečený kvalitný stav. dozor, ktorý to bude vedieť odkontrolovať. Ďakujem za všetky rady.
Odpovedať
@yahooo neviem, čo špekuluješ. sú špecializované partie živnostníkov (firmy určite nie, to slovo je predsa tabu...) na základové dosky. Samozrejme, že to stojí peniaze. Ak to chceš dať spraviť nejakým všeznalým živnostníkom, ktorí vraj robia všetko od a po z, tak ťa dozor prestane mať rád už pri základoch... keď budeš od neho čakať také blbosti.
Odpovedať
Realizacny projekt potrebujes ak to chces robit svojpomocne. St.firma si poradi aj s projektom pre st.povolenie. Zivnostnik ti tiez bude manazovat dalsie partie alebo zivnostnikov. Treba bager, tatru na strk pod platnu, zabu na zhutnenie, betonpumpy casovo naplanovat, salovacie dosky. Je toho dosť co sa zhana a koordinuje. Ak chces ist do toho sam, najdi si na gugeli dom stavany svojpomocne. Su tam postupy aj s fotkami ale bude to fakt trvat. Ak firmy, tak s dobrymi referenciami. Drzim palec.
Odpovedať
@yahooo nepotrebuješ ani realizačný projekt ani živnostníkov. Ja som robil dosku 9*13m svojpomocne (ja, otec, svokor + betón pumpa na zaliatie) a uletel som 1cm na uhlopriečke. A to som programátor. 😉 Stačí chuť do roboty a naštudovať si postupy.
Odpovedať
@megdesign Dajme tomu ze podobna situacia ako Ty ale ked som preratal/zohladil kolko casu sme tam traja stravili,prejedli v porovnani so susedom ktori to zveril overenemu zivnostnikovi z okolia rozdiel bol mizerny a uz by som do toho nesiel.Dosku mi zrovnaval kamarat co sa tym zivy gratis,mali sme vela svojich veci /naradia/aut ale ako vravim....Keby sa da vratit cas ujasnim si v hlave aku dosku,z coho stavat,ako/z coho strechu a hrubu stavbu(bez okien davam nacenit ako celok)...Robil som to s ujom ktory je sikovny murar a otec robil dlhe roky majstra v Doprastave na mostoch....
Odpovedať
@luk1 traja na doske sme strávili asi dve hodiny - zalievanie a rovnanie s rogalom.... Ja som kapanek vyššie, (vpredu dva rady DT a vzadu 4...), Čiže v základoch schod, DT som ukladal ja (manželka vozila na táčkach..), šalovanie dosky XPS na penu, navozenie šotoliny asi dve tatry + pod to hlina, ležatá kanalizácia,.... Áno, nebolo to za týždeň všetko, ale otázka bola položená tak, "základová doska bez stavebnej firmy"... Podstatné je to, že sa to dá v pohode... BTW, ušetril som na tom všetkom, čo píšem hore, asi 8k€....
Odpovedať
@megdesign ja som naratal 470 h prace ktoru nikto neoceni/nenacenil😁Proti susedovi ked som zaratal pracu Nas troch rozdiel 0 € alebo minus....100 ludi,100 chuti😁
Odpovedať
@megdesign áno, ale on píše, že nemá skúsenosti
Odpovedať
@luk1 len na deke 470 hodín???
Odpovedať
@tomik25 ani ja som nikdy predtým deku nerobil, ani základy, ani múry, ani omietky, ani SDK, ani izolácie,... A dom stojí a bývame. 😉
Odpovedať
@megdesign ale ty si šikulka ☝️🤫
Odpovedať
@luk1 470 hodín čistej práce? To čo si bol aj kameň v lome ťažiť? 😄
Odpovedať
@megdesign Neviem co a ako ratas Ty ja som to ratal od zakladov,Dt,zelezo....Ako hovorim,,kazdy rata nieco ine......Ratal som poctivo a porovnaval....
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?