Zabudnuty vyvod na pitnu vodu v zakkladovej doske

Dobry den mohli by ste mi poradit ? Mam taky problem ked mi robili odpady do zakladovej dosky tak mi nedali dve vyvody na vodu ale iba jeden co tez ked mam uz vetko zaliate ako to mam vyriesit aby som mal jeden vyvod na vodu zo studne a druhy zabudnuty vovod na pitnu mestsku vodu
Odpovedať
Cez platňu, čo najbližšie základového pásu, vyvŕtaš jadrovým vrtákom dieru (aj cez hlinu) pod úroveň základového pásu a z vonkajšej strany vykopeš až pod základ. Natiahneš nadicu, zasypeš, dieru zaleješ popri hadici betónom....
Odpovedať
@dedo758 nic v zlom ale dobra somarina ukaz mi niekoho kto to tak robil :D napr ked mas betonovy pas 0,5cm a vyska cca 1m + tvarnice + platna
Odpovedať
Vŕtaš popri páse, do betónu iba 20 cm cez platňu, zvyšok hlina...
Odpovedať
@dedo758 zvyšok hlina ale vrták by si potreboval vyše metrovú dlžku a viac podľa hlbky základu,platňa,DT do akej hlbky by musel ísť? @luky007 koľko je platňa od terénu vyššie?
Odpovedať
Existujú nádstavce http://www.nipo.sk/rothenberger-prodl... Vŕtal som cez meter naležato... :-)
Odpovedať
@dedo758 lenže tie tvrdé polyetylenové rúry sú minimálone ohybné,ako by si riešil na pate základu?Nepretiahneš zasvet ;-)
Odpovedať
Podkope hlbšie... :-)
Odpovedať
@dedo758 na toto by som si objednal teba :-D
Odpovedať
Ale len vŕtať... ;-) Keď treba čosi vykopať, to už volám dvoch veľmi šikovných rómskych kamarátov... :-)
Odpovedať
Fuha ja mam 6radov tvarnic
Odpovedať
@luky007 tak jedine vonkajškom popri stene niekde 50cm pod platňou by som vyzbíjal asi 20-30cm dieru,že tam strčíš ruku a postupne vyškrabeš(šrubovák,roxor hocičo dlhšie) zeminu ku platni(to bude trocha pakareň),prevrtáš platňu,pretiahneš hadicu, ten bočný otvor vyzbíjať drážku dostratena smerom dole,lebo ako som písal hadica je ťažko poddajná a viesť ju v drážke po základe dole do zeme,nenahrieval by som ju pištolou pre istotu preto zvačšiť otvor smerom dole ale už len na hr´´ubku hadice drážku aby nezavadzala pri zatepľovaní sokla a možeš ju zapustiť viac,vypeniť do nemrznucej hlbky,keď zateplíš mala by odolať mrazom vyhrabanú kavernu pod platňou by som nelial beton ale vypenil nejakou studničnou penou
Odpovedať
@luky007 sprav to tak ako som ti pisal a naznacuje to aj @hora111 zapenis a zateplis styrodurom a mas to budem to robit taktiez
Odpovedať
Článok sa načítava...
6 radov tvárnic... ale koľko v zemi a koľko nad zemou?...:-)
Odpovedať
Tak jedna az dve tvarnice v zemi
Odpovedať
No, tak to máš akurát pol metra hlbokú jamu vykopať, podkopať základ a zvyšný postup už bol napísaný... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luky007 Keby ste tam na východe menej slopali a viac rozmýšlali pri robote, tak by si teraz nemusel riešiť takýto problém :-D :-D :-D
Odpovedať
Ja som robil prívod vody zo studne už keď bola hrubá stavba hotová. Popri základe z vonka som vyšiel, urobil dieru v prvom rade a bolo. Hadica je v potery a z vonka je schovaná pod 10cm styrodurom. Žiadny problém ani v zime keď boli tie extrémne mrazy klop klop klop.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?