Vstup do pivnice - zapustené dvere v podlahe

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Geodet nám vytýčil stavbu a zistilo sa, že niektoré veci nepôjdu ako sa plánovalo. Každopádne zachovávame staru pivnicu. Vchod mal byt povodne v technickej miestnosti , avšak vyšiel do chodby pred spálňu(žltý štvorec). Má niekto skúsenosti s takými zapustenými dverami do podlahy, kde sa bude denno denne chodiť ? Mali sme mat dlažbu ale kedze by vyšli dvere takto tak nám odporucili vinyl, čo zrejme tiež zdvihne sumu. Druha možnosť je rozbiť strop pivnice a ten otvor nejako presunúť do technickej ako sa povodne plánovalo(červený štvorec). Lenže majstri odporucili nechať taký veľký otvor ako je teraz (2x1meter), aby sa dalo komfortne ísť do pivnice alebo potom zmenší otvor a mat úzke schody-skôr rebrík. Neviem si predstaviť čo bude jednoduchšie aj cenovo prístupnejšie. Nejako odporúčania prosím ?
Odpovedať
@monika_mm Ja mám také dvere do pivnice - ale to je v záhradnom domčeku. Fotky ako sa to robilo si môžeš pozrieť v mojom fotoblogu: http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob... Ak už máš otvor, tak by si ho tam mala nechať. Pôvodný otvor sa ešte dá zabetónovať, to by nebol problém. Ale nedá sa len tak vyrezať otvor 2x1 m do betónovej deky. Porušíš výstuže a môže sa ti to prelomiť. V tom domčeku nemám osobitnú výstuž, lebo to je malá plocha a malý otvor, ale v dome, v žb strope mi robili otvor na výstup na povalu a tam išlo kopec výstuže okolo otvoru. A toto nie je rozumné riešiť na MS, ale mala by si to prebrať s projektantom. My nevieme, v akom štádiu máš stavbu, aké zloženie má tá podlaha (strop pivnice), kde ti vychádza otvor, čo tam plánuješ... a pod. Navyše, v tej technickej by vlastne celá podlaha bola dvere do pivnice. Ako by si to potom otvárala? Veď v tej miestnosti by si už nič iné nemohla mať! Teraz je už asi neskoro, ale to si mala urobiť normálne schodisko, prípadne uzatvorené v nejakej miestnosti s dverami, aby ti zima nešla z pivnice - ak je nevykurovaná. Podľa toho, čo si sem dala, tak ja by som asi miesto technickej urobil schodisko a nie také sklápacie dvere, keď tam budeš denne chodiť. Alebo technickú rozdeliť na schodisko a malú technickú.
Odpovedať
@chrobak7 hej jasne, statik povedal že až po novom roku sa na to pozrie, určite to s ním plánujeme riešiť. Len si to neviem na tej chodbe predstaviť, keď tam budeme denne chodiť po tých dverách - lebo ten otvor tam je tých 2x1, takze veľké by boli tie dvere
Odpovedať
Profilova fotka
@monika_mm najjednoduchsie je spravit vchod do pivnice zboku domu. Osadis jedny plastove vedlajsie dvere za 500e a vybavena vec. Do pivnice chodi priemerny clovek raz tyzdenne. Varianta s poklopom a mostikom je zdrojom buducich problemov. To co mas na fotke je cisto designovy prvok, v praxi nepouzitelny (mozno ako nudzovy servisny poklop). Skus si otvorit hocijaky sachtovy dekel, doniest k nemu rebrik a potom tam balancovat s kompotom. Nieco do tej pivnice dat alebo vyniest=cista utopia. Otvor 2x1m je uz pouzitelny, ale plati co uviedli chalani vyssie... Navyse tepelny most, zdroj buducich problemov. Ak niekde v dome schodisko, tak v oddelenej miestnosti a uzatvoritelne dverami.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame vstup do pivnice zo vstupnej haly. Predtym bol tenky plech s vystuzami, teraz nam spravili z plechu hrubeho 3mm. Odspodu je koli tepelnej izlolacii nalepeny styrodur. Ked prerobia, na poklop nalepim PVC - podarilo sa mi zohnat odtien podobny dlazbe
Odpovedať
@sissik ďakujem, mozem dá spýtať, to vám robila nejaká firma alebo klampiar alebo stolár? Lebo vlastne neviem ani komu to dať robiť 😀
Odpovedať
Vyzerá to nejako takto momentálne
Odpovedať
Vstup
Odpovedať
@monika_mm ja by som išiel do schodov vedľa domu. Vykopať, zaliať boky a strop a budú klasické schody a dvere
Odpovedať
Profilova fotka
@monika_mm preraba nam firma, ktora tuto konkretnu vec zadala zamocnikovi.Robil aj zabradliena balkon a dalsie dvere do pivnice.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?