U profil či veniec????

bungalov,vezníkový krov....ytong materiál....klady a zápory?
Odpovedať
Ja som daval U profil a nelutujem,je sice drahsi,ale netreba robit salung,ani vkladat xps.
Odpovedať
davali sme u profil, uz by sme salovali. mali sme napocitane kolko ks potrebujeme, ale cast bola po rozbaleni rozpadnuta. nereklamovali sme to, ale sme sa nahanali a hladali po stavebninach aby sme to vobec mohli dorobit.
Odpovedať
Profilova fotka
@marecku naozaj?
Odpovedať
brusnatanecnica prečo ste nedali Učka vcelku?Ste dávali lepené?? marecku mna by ten šalung vyšiel drahšie,materiál,práca,kopec ludí k tomu treba....tak vravíš že nelutuješ?máš tiež vazníkový krov??
Odpovedať
@mirenkapalkova objednavali sme toto: http://www.ytong.sk/sk/docs/PL_07-Yto... ako myslis v celku?
Odpovedať
@marecku Kukol som na Ytong a oni tam izoláciu majú . :-)
Odpovedať
@brusnatanecnica to ste museli lepit z troch častí?to by malo byt predsa v celku z jedného kusa
Odpovedať
@mirenkapalkova na fotke je odfotene to, ako boli rozpadnute niektore.
Odpovedať
Vela zalezi od hrubky obvod.muiva. Pri tensiom murive je lepsie salovat (aj ked je to pracne salovat/odsalovat) a pri hrubsiom murive je lepsie pouzit u-profily (uspora na betone, dreve na salovanie). U-profily su v podstate menej pracna forma salovania/debnenia. Su trochu drahsie, ale ak je chut a cas daju sa lacno urobit aj z tvarnic :-N. https://youtu.be/BjAh_UwzsII
Odpovedať
@euro_ mám obvodove mury 30 cm...len mám strach,ked sa U profil len lepí na tvarnice pod tým,či statika bude v pohode,predsa len pri venci salovanom sa beton naviaze na tvarnice
Odpovedať
@mirenkapalkova sa bojis ze ti spadne dole ked nebude nalepeny ci co? :D
Odpovedať
@tom329 bojim sa či ten veniec nebude slabý,bude tam menej betonu ako pri šalovanom....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pokial u-profily budu na tvarnice poriadne nalepene a prelepene na spojoch medzi sebou, tak nemaju preco padat. Co sa tyka hrubky zelezobetonovej vyplne, (vid obr.), to musi posudit statik pripade stav.dozor.
Odpovedať
Profilova fotka
@euro_ to sú nesmierne predimenzované vence, tak sa nearmujú ani nosníky s verikálnym zaťažením, vence prenášajú len horizontálnu zložku zaťaženia a časť sa z toho prenáša trením, nie výztužou. Keby sme aj ponechali vodorovnú výztuž, strmienka netreba hustejšie ako po 30cm. Asi je to podklad od výrobcu U profilov, kde nahadzuje extrémne podmienky.
Odpovedať
@jan45 Strmienka sú po 100mm z dôvodu konštrukčných zásad, je možné, že kvôli únosnosti by mohli byť aj ďalej od seba, ale norma nepustí. A veniec taktiež prenáša zvislé zaťaženie, nie len vodorovné.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_ladiver tu sa nepíšu traktáty, zvislé zaťaženie prenáša ale bez priehybu na ktorý je určená výztuž a strmienka po 10cm je blbosť, majú za úlohu rozdelenie výztuže, v krajných polohách pomáhajú riešiť strihové sily ale aj tie prenášajú vhupy, o ktorých už dnes málokto vie a pri prefabrikovaných nosníkoch sa ani nepoužívajú, to treba spočítať na sily a netvrdiť niečo o konštrukčných zásadách. Nechajte to na statika, a ak ste statik, tak to nechajte.
Odpovedať
@jan45 Som statik, preto som napísal vysvetlenie, prečo je to uvedené tak ako je. Vaše alternatívne spôsoby výstavby a statické riešenia si radšej nechajte pre seba, môžete ľudí neodbornými radami len pomýliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_ladiver staviam 50rokov, projektoval som dosť veľké stavby na to, aby som stál za svojimi radami. Hanbím sa za súčasný stav, keď sa na RD robí statika ako na mosty. Dakedy sa ani statik na rodinný dom nepozrel, bolo to pod jeho úroveň.
Odpovedať
@jan45 Dobrý deň aký máte názor na veniec 30 cm tehlu heluz je v pohode dať vencovku?alebo klasiku zašalovať...už som vydel aj zapásaný dom gurtňou kde boli vencovky a trošku sa toho bojím...
Odpovedať
Profilova fotka
@bildok funkčné sú rôzne spôsoby, záleží na tvare strechy, pôdoryse, volil by som najlacnejšiu variantu
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, V prípade že sa na stavbe stretnete s poškodeným tovarom, máte plné právo ho reklamovať a je potrebné to urobiť. Systém Ytong je navrhnutý ako skladačka, aby v maximálnej miere znižovalo pracnosť na stavbe. Pokiaľ realizujete stavbu klasickým spôsobom (debnenie z dreva) sú investície určite vyššie (hovorím nielen o materiále, ale aj práca a čas) Statiku železobetónových / oceľových prvkov navrhuje statik stavby, takže pokiaľ konštrukciu dobre navrhne s využitím systémových prvkov je to najoptimálnejšie riešenie. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
Ja som dal U profil do neho som dal este 5cm izolaciu. Staticka vypocitala zelezo. Vsetky vence a preklady ma stali ze 350E zelezo 600E U profil cement 80E a EPS ma stalo 20E. Pracnost 2 dni {5 ludi} dom 16x10m na veniec plus predklady mam obrovske okna a je ich vela tak to bolo niekde okolo 20-25m prekladov....
Odpovedať
Zdravim sestra ide menit na dome strechu a ide dorabat veniec nakolko ten tam nieje majster jej povedal ze uz sa vence nesaluju vraj sa robia z DTciek sirka 30cm a do vrchu zaliat dva roxory tusim 8 alebo 10mm podla mna je to riadna blbost veniec nebude mat silu v tahu bude to len zataz pre dom a to este ani jej nepovedal ci sa bude veniec dako kotvit co stareho muriva prosim poradte DAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
veniec tam nebol a dom stál, teraz sa tam niečo pridá a nebude to dobré, o statike savyjadruje murár, bože, kam sme sa to dopracovali. Naviac 60% mladej populácie má VŠ. ak sa niečo funkčné vymieňa a nemenia sa podmienky, treba to vymeniť za to isté.
Odpovedať
z vasho prispevku som ale nezistil ci su DT tvarnice vhodne na stavbu venca ale dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Neda mi: jan45: "strmienka po 10cm je blbosť" -- to snad nemyslite vazne???? ak staviate 50 rokov tak by ste mali mat STN-ku v malicku. Co sa pise v norme o vzdialenosti strmenov?? clanok 5.3.6 - 1) vzdialenost strmenov ss <= 0,75he a ss<=400 mm pre tento pripad ss max = (175-20-6)*0,75 = 111,75 mm, maju 100 mm strmene su v tomto pripade uplne v poriadku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
@sidewinder už ste možno skúsenejší, kde sú tie strmienka po 10 cm v prefabrikovaných prekladoch? a otázk asa dá položiť aj ináč, kto robil tie normy?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?