Styrodur 3035 s hrúbkou 50 mm ako náhrada šalungu na 15 cm deku

Pouzil niekto 40 mm, alebo 50 mm styrodur 3035 na salovanie ? Neboli problemy? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ziadne, udrzalo, kuk album :-)
Odpovedať
netswan,dakujem.na 30mm styrodur si kolko daval tanier.hmozdiniek hore ,lepil si aj na penu,O.K? dik
Odpovedať
Cica .. kukni link ... http://www.modrastrecha.sk/forum/zakl... robertoooo
Odpovedať
Profilova fotka
Nevidím tam žiadne obrázky . Asi som slepý ! A ani u toho Mia.
Odpovedať
@mirooslav http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... jestli to nevíš, tak platí, co jsi napsal
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme pouzit 50mm a dokonca bez hmozdiniek, muz trvdi ze ked do styroduru navrtame diery uz to nebude mat svoj ucinok a porusi sa izolacia, takze nalepime styrodur a vrchnu cast ako koncia dt podoprieme este doskami
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdravím, oživil by som túto tému, nakoľko tuná sa o tom, čo ma zaujíma, nepíše, ale téma je zodpovedajúca. Aktuálne mám do polovice posledného radu zaliate DT tvárnice a ide sa na základovú platňu. Tie DT tvárnice som dal oproti projektu v 3 radoch (v projekte bol 1 a podlaha skoro na úrovni terénu..., ale konzultoval som to s projektantom a súhlasil) práve kvôli neskoršej izolácii, aby mi vznikla rovná plocha na izolovanie základov polystyrénom a prakticky všetko to bude pod zemou. Táto téma na inšpirovala k tomu, aby som začal s úvahami nad použitím toho styroduru ako šalungu na liatie platne (pôvodne som to chcel zašalovať drevom a zateplovať neskôr, ale toto vyzerá aj časovo, aj priestorovo veľmi efektívne - odstránim jamu, ktorú mám okolo celej stavby cca 20cm po kopaní základov práve na neskoršiu izoláciu polystyrénom na DTčka a môžem to celé prihrnúť zemou a so spodkom mať už pokoj. Trochu mám nejasno len v nasledujúcich veciach: 1. Polystyrén je kontaktné "zateplovadlo", tak plánujem ho priložiť priamo na Dt tvárnice, bez lepenia, len prihrnúť zeminou, samozrejme v správnej výške pre účel použitia ako šalungu pre základovú platňu - je to takto vyhovujúce aj z hľadiska hydroizolácie? Alebo treba do tej skladby ešte pridať aj hydroizoláciu? Ak áno, akú? Nechcem tam nacvičovať s nopovou fóliou, stačí klasická hrubšia PE fólia? Kde ju dať - medzi Dtčka a styrodur, alebo až medzi styrodur a zeminu? 2. Ako styrodur už v zemi účinne ochrániť voči poškodzovaniu hmyzom a hlodavcami? Čítal som o nejakej kovovej sieťke - je také niečo vôbec k tomu dostať? 3. Ako styrodur ochrániť navrchu, čiže na hornej hrane, ktorá tvorila šalung pre liatie platne? Jednak pri zarovnávaní platne pri betonáži sa bude po tom behať zarovnávadlom (plánujem veľkú zloženú latu, ktorej konce budú po stranách "behať" po týchto hranách a tak tvoriť rovnú platňu) - nepoškodí sa to? A jednak neskôr pri natavovaní hydroizolácie pod murivo, ako to ochrániť pred plameňom? Ak je tu niekto, kto šaloval základovú dosku týmto spôsobom, ako ste sa vyrovnali s týmito vecami?
Odpovedať
@beginner7 presne toto riesim a zatial ziadna fundovana odpoved?
Odpovedať
@erikson03 Dnes som to po telefóne preberal s bráškom, robí so stavebnou chémiou a povedal mi, že mám byť kľudný a bude to o.k. :-D . Tou latou by sa ten styrodur poškodiť nemal, maximálne to zvrchu olepím alobalovou lepiacou páskou, resp. upravím povrch laty. To natavovanie IPY sa dá vraj odstrániť a vyriešiť použitím nejakej lepiacej peny, alebo kombináciou s miernym natavením. No a v zemi by sa mi mali na to hlodavce vykašľať :), tak dúfam, že tak urobia, ako sa poznám, tak to asi aj tak oboženiem nejakou plastovou sieťkou, nech sa zahryznú najprv do tej a zistia, že tam nič pre nich nie je a urobia čelom vzad :). Izoláciu dávať nebudem, stiahnem IPU alebo iný hydroizolant a zakopem pás okolo domčeku na odrazenie prípadnej vody zhora, nech to nejde ku základom a to bude stačiť... snáď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?