Sokel a popraskaná doska na drobnej stavbe v pivnici

Postupne opravujem drobný objekt na pozemku. Pod objektom je stará kamenná pivnica. Pivnica je fantastická, preto ten objekt postupne opravujem. Pred asi 20-25 rokmi, sa objavili praskliny na strope pivnice. (Neviem aka hruba dosta tam je, aká tam je výstuž) Otec dal vymurovať stĺpiky v pivnici, a sadanie prestalo. Otázky. 1. Ako a čím zatiahnuť praskliny ? Je potrebné ich zakrývať ? Ide o to, že v pivnici je vlhkejšie prostredie, a nechcem urýchliť proces hrdzavenia železa v tej doske.. Ale na druhej strane ak by som tam aj niečo dal, neviem ci to pomôže.. 2. Ako spraviť sokel tej stavby. Asi 20 cm nad povrchom končí pivnica. Vlhkosť spôsobila, že omietka z vonku dookola opadla, ostali len kamene. Chcem to postupne poopravovať, kde sú diery povypĺňať murovacou maltou a spraviť sokel. Ale tu neviem ako. Vedel by niekto poradiť ? Čím to zatiahnúť ?
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 Povrchová vrstva betónu praskla,lebo ocelová výstuž nebola pri betónovaní podložená a tým sa dostala úplne na kraj dosky.Žiadna tragédia....zobrať kladivko...jemne oklepať prasknutý betón nech spadne čo nedrží a zároveň rozšíriť prasklinu.Lepidlo na kachličky a poriadne pozatierať špáry,nech nezostane oceľ odhalená.Popravde povedané s takýmito vecami moc toho už nenašpekuluješ. Na sokel si si odpovedal už sám ....ja použivam buď Unimalt,alebo Profimalt a trošku ešte pridám cementu.Je to potom ako kameń.
Odpovedať
@zmrzlina_sk ďakujem za radu. Praskliny zatiahnem lepidlom, na keramicku dlažbu. Pozrel som Unimalt a Profimalt, ale to su zmesy na namiešanie malty. Použivate to samotné bez piesku ?
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 Tie produktu nahradzujú cement+vapno. Piesok treba pridať.....na obale je pomer.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@zmrzlina_sk Je možné použiť už namiešanú maltu vo vreci ?
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 Áno...jadrovú
Odpovedať
@charles91 praskliny v betone kde je obnazena vystuz je potrebne poriadne vycistit a idealne vyplnit opravnou stierkou na beton, taka co je priamo urcena na taketo sanacie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?