Šikmé schody

Zdravím. Chcem obložiť dlažbou (1cm hrúbka ) šikmo vymurované exteriérové schody (viď fotku, rozdiel na pravej strane ja nad 3cm). A chcel by som vyrovnať aj schodnicu pred lepením dlažby (tiež to lieta). Ako to napraviť/spraviť? Ďakujem veľmi pekne za všetky rady. Andrej
Odpovedať
@akrsjak Pred nedávnom som riešil čosi podobné. Nivelačka do exteriéru je sakra drahá a tak som po dlhšom hľadaní a konzultácii s tech.podporou Cemix a Baumit, došiel k tomu, že som na vyrovnanie použil FLEXIBETON od Baumit. POZOR pri kúpe, lebo poniektorí predavači ho asi nepoznajú, lebo Ti s kľudom a bez mihnutia oka predajú FIXBETON. A to je niečo úplne iné.
Odpovedať
@gervero toto je Ono? https://www.hornbach.sk/p/spadovy-bet...
Odpovedať
@akrsjak Presne, to je ono. A veľmi dobre sa s tým robí.
Odpovedať
Neviem, či práve ten spádový betón, je to najlepšie riešenie. Na trhu je pomerne široký výber spravkovych, sanacnych betónových zmesí, teda zmesi ktoré sú priamo určené na takéto opravy.
Odpovedať
Moment... su tie schody vo vodovahe alebo nie?
Odpovedať
@vykricnik ano su, ale treba tu stupnicovu plochu vyrovnať
Odpovedať
@frantisekca viete nejakú odporučiť?
Odpovedať
Takto cisto z brucha by som tam pre dobry pocit navrtal a natlkol nejake L-ka z roxorov. Nech to cele neodpadne keby sa to malo v buducnosti zacat oddelovat.
Odpovedať
@akrsjak V prvom rade tie stupnice treba riadne premerať, zistiť, či sa má spravkovat, dobetonovat, alebo sekať. To, že sú iba šikmé, nič nehovorí. Podstatné je aj výška a dĺžka stupnice. Az potom sa bude vedieť viac, čo vlastne je potrebné a napr. podľa toho vyberať spravkovy, sanacny betón. Jeden telefonát k predajcovi, či možno výrobcovi takých zmesí a je vybavené. Možno po hrubom obrobeni tých schodov bude stačiť aj vhodné lepidlo, ale to sa takto dopredu povedať nedá
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?