Robili ste základy pre nosný vonkajší stĺp na terase?

ahojte. zaujímalo by ma, ako ste to riešili? tento stlp nám má podržať jeden roh steny a umiestnený búde v rohu terasy (vid. obrázok). robili ste pre ten stlp aj základy? z čoho ste ho urobili? my máme v projekte uvedené, že by to mal byť monolit. chceli by sme ho štvorcový. ďakujem za každú radu a postreh. :-)
Odpovedať
neuložilo mi obrázok, takže ho pridávam ešte raz, stlp je ten červený krúžok
Odpovedať
my máme niečo podobné, mali sme v papieroch napísané spraviť základy 60x60 na šírku + 80 do hlbky, ale po tel.so statikom sme to zväčšili na 100x100
Odpovedať
Profilova fotka
@gemini06 aj my mame stlp na terase a robili sme zaklady pod nim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@gemini06 my mame spolu 3 taketo stlpy, bol pod nimi zaklad ako pisala ss2 - 1mx1m a do hlbky 80cm - ale to bolo vsetko v projekte - postavene su z debniacich tvarnic (existuju stvorcove aj obdlznikove, takze neni problem) naplnene zeleznymi hrubymi roxormi a betonom - kuk: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/h...
Odpovedať
Profilova fotka
záleží na zaťažení strechy a výztuži venca. Pätka stľpa na rastlý terén, 50x50alebo podľa rozmeru BT, na úrovni terasy prerušiť izoláciou, potom môže ísť tehla, bet. tvárnice, oceľ profil {trubka, Iprofil, }. Pri takomto vyložení za určitých podmienok by som sa nebál ísť do toho aj bez podpory.
Odpovedať
@hanka_april my to máme takisto, len neviem, vy ste tie tvárnice aj nejako odizolovali od spodu?
Odpovedať
@ss2 @hermiinka @hanka_april @jan45 ďakujem za odpovede, aspoň v tom mám jasnejšie ;-)
Odpovedať
Ahoj máme stĺpy dva, robili sme základy (vid foto v galerii) z tvárnic a zalievali betónom. Vybrali sme si gulaté, ale v stavebninách mali ak hranaté formy na zalievanie, a do vnútra sa dával roxor dokonca hrubší ako sme mali v projekte
Odpovedať
Profilova fotka
@ss2 nooo, tak to ti neviem povedat, lebo akoze my sme to fyzicky nerobili, nasi majstri, ale tusim tam nic neni....asi...neviem :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@ss2 my máme 2 stĺpy pozerala som si staré foto máme ho od základu odizolovaný
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?