Použiť nopovku alebo nie...

Ahojte...viem že sa tu toho napísalo už strááášne veľa ale nenašiel som tu podobný prípad ako náš. Takže, ako vidieť základy sú 5 DT plus 15cm platňa, ktorá je šalovaná 5cm Styrodurom. Neviem presne ako vyjde zasypanie zeminou. Je možné že bude dosahovať výšku muriva, /ytongu/. Ten styrodur prekryva DT 45cm, čiže skoro dve tvárnice a mal som zbytočné pur panely ktoré som na pur penu lepil na nižššie DT, nie však až dolu, cca 20cm je odokrytých. Viem že niektorý to nedávájú ale bolo to grátis tak prečo nie. Foto môžem priložiť. Boli oplechované ale plech zo strany ktorú som lepis som stŕhal a druhú nechal, na nej bola aj IPA. Moja otázka je či mám použiť nopovú fóliu, okolo domu pôjdu chodníky alebo ju tam nemám dáváť. A samozrejme že ak pôjde zemina na ytong tak ten zaizolujem tekutou izolaciou alebo niečím a prekryjem styrodurom, ktorý potom spojím zo samotným zateplením stien. Ak ju dávať tak ako to urobiť na spodu.Stačí ju dať za rovno DT alebo trocha pod a zahnúť smerom od domu. A ešte jedna otázka.vyskytol sa u mňa fasádny biely polysťák 6cm. Mám ho nalepiť na tie odokryté DT? Viem že nie je nenasiakavý tak či s tým neurobím nejakú neplechu. No a na záver...Ten styrodur čo je použitý ako debnenie dosky je 5cm, stačí to? Ak nie, koľko odporúčate. Ďakujem Vám za rady a postrehy.
Odpovedať
@37mino37 vela otazok, hlinu by som na ytong nedaval, ak hej tak potom pories poriadne izolaciu, dal by som aj lepenkuy alebo proste co najlespie, toto namem nastudovane, Folia nopova v podstate zbytocna, ja som dal len tak pre dobry pocit aby sa styrodur mechanicky neposkodil ale je to jedno. Hrubku pripadenj dalsej izolacie daj ako chces, 5 cm je pre oinanistov malo ti daju aspon 20, dal by som podla toho aky das sokel - polystyren na fasadu je to na tebe. Biely polustyren je dole lepit asi zbytocne, radsej by som uz pridal k tomu styroduru dalsi na sirku cize okolo 60cm to budes mat do zeme.
Odpovedať
@sysell dakujem. Na 60cm to veselo mam uz tym PIR panelom ako som spominal. Nechcem ist ytongom dolu, to je samozrejme ale ak bude treba tak to chcem dobre osetrit, to bidem riesit az ked bidem vediet ako to bude voci ceste.Ale myslim ze ked tam dam tekutu izolaciu, plis ipu a styrodir aspon 2xprelozim 5cm tak bude dobre. Sokel nechceme a hrubka izolacie obvodov bude 20cm.
Odpovedať
@37mino37 Nikto nemá radu ani nápad? :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?