Platne bez beton pumpy

Podarilo sa vam spravit platnu bez beton-pumpy ? Zaliat domiesavaco zakladove pasy, dt a platnu ? Ak ano ake ste zvolili vylepsovaky
Odpovedať
Popripade ci ste aj salovali styrodurom platnu.
Odpovedať
@pitt2701 mensiu platnu zaleju dvaja ludia s pumpou, ked budes mat pomocnikov, ktory budu roztahovat beton v dnesnej dobe, tak po ich zaplateni zistis, ze si nic neusetril, takze tak. I zakladovu skaru je jednoduchsie zaliat pumpou i ked je to drahsie samozrejme.
Odpovedať
@rkorba tak zakladovu sparu aj sam zalejem pumpou ci ?
Odpovedať
@pitt2701 vsetko zavisi od pripravenosti skary a velkosti projektu
Odpovedať
@pitt2701 sam? Cize v jednej ruke budes drzar hadicu a v druhej latu a urovnavat? Nezartuj. 2 jeden leje druhy rovna.
Odpovedať
@pitt2701 aj vylejes, roztahas , zvibrujes, aj vyhladis sám? Byť tebou tak sa tým začnem živiť, za rok zarobíš nie na 1 ale na 2 domy. Áno dá sa to bez pumpy s partiou ľudí. Ak bude horúco budú ťa "zboznovat".
Odpovedať
Osobne som vsetko robil s pumpou aj ked som presne spekuloval ako vy. Nakoniec by som to aj tak bez pumpy nespravil. A tych mozno 300-400eur navyse mi za to nestalo. Staci dobre vsetko prichystat ta pumpa tam dlho nestravi a usetris cas aj svoje zdravie.
Odpovedať
@miro107 dakujem
Odpovedať
@pitt2701 zdravím, základove pásy bez pumpy, Dtcka s pumpou a základova doska salovana xpskom bez pumpy, žiadne zlepsovaky len veľký pozemok a min 4 ludia
Odpovedať
@tomcok tiez si myslim ze sa to da takto
Odpovedať
@pitt2701 tak takto. Ono sa to dá spraviť aj miešačkou samozrejme a máš to lacnejšie. Ale nie pre tvoj chrbát. Pásy, DT aj platnu som robil pumpou. Základy na plot o dĺžke skoro 100 m tiež idem robit pumpou.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre porovnanie obbetonovanie bazena na 2x 1. Dal som doviest 4kubiky sucheho betonu a 4ria ludia rozvozili za 4hodiny do polovice 2. Objednal som beton pumpu a sam so strojnikom za hodinu aj s rozkladanim skladanim a cisty cas zalievania 19minut. Na dve kolecka to bolo zaliate. Uz ani furik betonu bez pumpy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pitt2701 betonarka zapa vyraba beton ZAPA QCC betón, ktorý sa riedkou konzistenciou a jednoduchosťou spracovania približuje k samozhutniteľným betónom (SCC), ale nie je až tak citlivý na obsah vody a vyznačuje sa omnoho nižšou lepivosťou, čo výrazne zlepšuje jeho spracovateľnosť. Nemám s nimi osobnú skúsenosť. Betón okrem triedy pevnosti treba vybrať zo správnou konzistenciou označuje sa od S1 až S5 toto musíš prebrať z odborníkmi Není nad osobnú skúsenosť treba vyskúšať aby si zistil koľko fyzickej práce to odnáša bez pumpy toztahovať.
Odpovedať
Pokial zavolas nejakeho majstra na zalievanie, tak bez pumpy zabudni. Dnes uz nikto nebude hrabat a suflovat kubiky betonu po doske. Svojpomocne jedine ak mas malu dosku, okolo toho letisko a mix ti to obeha dokola. Zlab mixu ma 3m max. Treba pomocnikov a aj tak pakaren neskutocna, ze to nestoji za usetrenych 100-150€ za pumik.
Odpovedať
@noro_ takze co odporucas?
Odpovedať
@pitt2701 odporúčam betón pumpu budeš potrebovať na to menej ľudí nenarobíš sa ako kôň a urobíte to rýchlejšie a hlavne majstra ktorý sa tomu rozumie druhú možnosť na opravu už nebudeš mať.
Odpovedať
Kolko ludi vas betonovalo ludi platnu s pumpou ?
Odpovedať
@pitt2701 230m3 traja, jeden lial druhy dorovnaval a treti behal z vybracnou latou, ale keby boli styria uzivili by sa.
Odpovedať
Môj názor , lepšie mať pumpu, za tých cca 150-200 eur sa neoplatí s tým kafrať, platnu sme zalievali traja, plus jeden samozrejme obsluha pumpy, za hodinu sme nemali co robit, a to sme zalievali relativne velku plochu. Za tých par usetrených eur nema zmysel dorobit sa jak hovado, to nie je ako zamiesat 3 miesacky. Myslím si ze v tomto prípade, je to setrenie na nespravnom mieste.
Odpovedať
Pri celkovych nakladoch na stavbe, je cena za pouzitie pumpy, asi ako prd v hurikane.
Odpovedať
@pitt2701 4, kydac, hrabac, urovnavac, vibrovac
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?