Odpady v deke

Čaute... Potreboval by som poradiť, ako vyriešiť takto urobené rozvody odpadu. Na niektorých miestach sú rúry nad úrovňou DT. (viď. Foto) 1. Môžem to obsypat rovno jemným pieskom? 2. Môže ísť betón priamo na rúru, keď bude 1-2 cm trčať? Viem,že to malo byť zakopane a obsypane celé, ale chybička se vloudila 😀...a prerábať to už nebudem Ďakujem za rady
Odpovedať
@cololondon prerábať to nebudeš, tak je to jedno nie?
Odpovedať
@cololondon čo to bude, až to bude? Ubytovnňa pre utečencov? Toľko odpadových rúr som ešte pod dekou na dome nevidel. K otázkam, 1-ano. .2- celkom nerozumiem, má zasahovať 2 cm do betonu, alebo 2cm nad beton? Zasahovať by nemal byť problém, pokiaľ bude dostatočne prekrytá betonom a rohožou, t.j. 2cm je LTT, nemala by v žiadnom prípade prekážať a odtláčať rohož. Rohož musí byť riadne zaliata v v srpávnej výške v betone bez narušenia a v dostatočnej vrstve.
Odpovedať
@cololondon Iná otázka - v akej hĺbke ti rúra opúšťa dom...?
Odpovedať
@stefanby no to si mi moc neporadil...prerabat tie odpady veru nebudem, len potrebujem vymysliet ako to co najlepsie poriesit teraz
Odpovedať
@zicher ok,vdaka...2cm bude zasahovat...len ma zaujima ako to zhutnit poriadne okolo toho...ci bude stacit ten jemny piesok, na to kari siet a beton?
Odpovedať
@dedo758 je to cca 50 cm pod terrenom
Odpovedať
@dedo758 prave preto,ze som nechcel,aby mi to islo z domu vo velkej hlbke a nasledne dopojenie citicky by bolo extremne hlboko, to mam takto
Odpovedať
@cololondon Chápem. Dosyp koľko treba, kde sa dá rúra nadvihnúť tak nadvihni, podsyp a dobre zhutni. Lebo - to čo dosypeš a poriadne nezhutníš, si bude mať postupom času tendenciu sadať. Platňa zostane položená na základoch, ale potrubia na zemi, tak aby ich časom nepoprehýbalo a nenarobilo ti to do budúcna problémy. Ideálne je, keď najvyššie miesto ležatej kanalizácie je položené na zemi a všetko ostatné spádované od neho. Niekde stačí potom do zeme zaškrabnúť motykou, inde zahĺbiť aj 15 cm. (Pri spádoch 0,5 cm na metri a dĺžke domu 10 metrov je rozdiel medzi najvyším a najnižším bodom kanalizácie do 10 cm, takže 15 som už aj prehnal.) Keď ti to v najvyššom mieste vychádza len 2 cm do platne, skús pozrieť, či sa to nedá niekde "podškrabnúť" a o tie 2 cm znížiť, ale aj keby to zostalo v betóne, nič sa nedeje. Obsyp pieskom popri rúre...
Odpovedať
@dedo758 ok,vdaka...tak som to aj chcel urobit...len mam obavu, ze ci priamo na zhutneny piesok mozem liat beton
Odpovedať
Profilova fotka
Podsyp to bodovo suchym betonom a sadat uz nebude. Hlavne v spojoch kolien a rur.
Odpovedať
@cololondon Myslíš pri betónovaní platne? A kam inam by si ho lial 🙂 leje sa na piesok, štrk, makadam, prípadne aj iba na zhutnenú hlinu. Je to iba debniaca vrstva, nie nosná - na to sú tam základové pásy. A ešte rada - Každý jeden kus rúry, čo bude trčať nad platňu, v mieste, kde bude okolo neho betón, obal niečim mäkkým, napr. takou fóliou, ako ide pod plávačku. Aj dve - tri vrstvy. Keď ho bude treba potom vytiahnuť a nahradiť napr. redukciou, majster ti poďakuje - v dobrom 🙂 A do prestupov cez základy pichni okolo rúr kúsky polystyrénu. Nemusia tam rúru "kamene tlačiť"... 😉
Odpovedať
@dedo758 diki moc za rady
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wolodymyr urcite vyskusam aj pobodovat betonom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?