Obklady/ dlažba

Ahojte, v nepodpivničenej pristavne za domom po dvoch dňoch vysokej vlhkosti 89%, a búrok sa nam vytvara biela pleseň, v špare medzi dlažbou. Vychadza to ako vata. Čistila som to savom a vyutierala do sucha ale stale, uz treti deň, je nova a nova pleseň. Prosim o radu, ako sa jej zbaviť. Ďakujem
Odpovedať
@frankab33 vyhodit koberce a koberečky, větrat, snížit vlhkost a vystrikat přípravkem proti plísní
Odpovedať
@artep1987 už to robim tri dni a nic, stale sa vytvara nova plesen. ked bola vysoka vlhkost hned som vsetko vyhodila...je mi do placu
Odpovedať
Plesne idú ruka v ruke s vlhkosťou. Pokiaľ sa nezbavíš vlhkosti, nezbavíš sa ani plesne. Pýta si to koncepčné riešenie. Zistiť odkiaľ vlhkosť prichádza, predpokladám, že teraz v lete je to iba vzlínavá vlhkosť zo zeme, nie kondenzovaná zo vzduchu. Takže odizolovať základové murivo od pôdy, vysušiť múry a čakať, kým sa vysuší aj betonová doska. Pleseň zmizne sama. Pokiaľ sa nezbavíš vlhkosti, tak boj s plesňami je boj s veternými mlynmi. Existujú rôzne odvlhčovače, chemické, elektronické, ale mechanickej izolácii sa nič nevyrovná, lebo je to jediné trvalé riešenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?