Názor a prípadne vysvetlenia takto založených základov.

Zdravím stavebníci mam otazku. Susedovy založili stavbu na základové pásy spôsobom aky je na fotkach. Môj nazor je že kopali lyžicou tak že stred lyžice je kraj DT tvárnice. Aky je váš nazor je to akceptovateľné alebo ako? A dalšia vec. Základy 60 na širku a 70 na hĺbku v ornej pôde a cca v 80 cm je ilova pôda. A v pásoch sa nenachádza žiadne železo. Neni to velký risk? Na výšku sa ide s 4 radami dt tvárnice a je to bungalov z ytongu z vaznikovym krovom a palenov strešnou krytinou.
Odpovedať
@martinpavlovic Niekedy málokto dával nejaké železo do základov a domy stoja dodnes. Ten stred/okraj lyžice je v pohode, čo ale podľa mňa v pohode nie je, je tá hĺbka základov. 80cm je určite málo ! Ja mám ale dôležitejšiu otázku: prečo Teba trápi, ako to stavia sused ??????????? 🙂
Odpovedať
@petersd Takže to vyosenie neni až taky problem?
Odpovedať
@martinpavlovic jasne ze nie, co tu riesis preboha je to bungalov co hovno vazi paneboze
Odpovedať
@martinpavlovic a teba to edukativne zaujima. Je to v uplnom poriadku.
Odpovedať
@petersd ja mam pod bungalovom iba tusim 60-70cm vykop a kludne dycham Druha vec je , ze na to isli 2 rady DT + doska, cize dalsich 50cm zeminy navazka, tajze nie vzdy ide o nezamrzajucu hlbku!
Odpovedať
@martinpavlovic mam to vyosene minimalne tak isto ak nie viac tiez som si to blbo vymeral... Ale v pasoch mam zelezo. Dom stoji a nic mu neni.
Odpovedať
@martinpavlovic je to hlavne velky financny risk. Co za blbec robi na bungalov 60cm siroky zaklad.
Odpovedať
@jozefsv chalan čo sa tomu nevyzná a dal to robit niakej firme.. Ja stavam vedla a pasy na jeden meter hĺbku a kopal som ich 80cm lyžicou takže cca 90cm šírka plus železo 8x12 A návažka bude ešte 75cm Spodok základov cca 1.8m hĺbka. To je vpoho? Na Íl?
Odpovedať
@martinpavlovic alebo sa proste drzal projektu. A ty s 90cm sirokym zakladom ides staviat mrakodrap???
Odpovedať
Profilova fotka
@martinpavlovic skôr ste sa mali pýtať na svoje zakladanie ako susedove.
Odpovedať
Môj otec keď staval poschodový dom, tak železom nešetril…. Po pól roku pradedo hľadal starý bicykel a všetky náhradné diely. Hádajte kde skončili? 😂 Okrem toho železa tam boli ešte drôty ktoré držali šalung, aby ho neroztiahlo. Viac ani gram
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre to určite nie je, ale čo s tým teraz spraví? Už asi nič. Jedine, žeby zväčšil dom, ale to by zase musel vybehať kolečko papierovačiek.
Odpovedať
Článok sa načítava...
my mame zaklady bez zeleza, bez dt ... a dom uz 70r stoji, plna tehla ... tak neviem co tu furt ludia stresuju ze ake take zaklady, ze im ten pol kg dom z ytongu prepadne do ciny ... spravili to podla projektu ? ak ano, nieco to urcite zvladne, hotovo ... asi ako sa pytat, sused kupil zlte auto, my mame rovnake ale modre, bude mu fungovat ? nuz su aj na toto presne statistiky z vyroby ...ale do detailov zahadzay nebudem, pre bezneho smrtelnika je to fuk
Odpovedať
@martinpavlovic ty si to nepochopil, 60cm siroky zaklad su vyhodene peniaze k nicomu uzitocnemu. K tvojmu sa uz nejdem ani vyjadrovat
Odpovedať
@martinpavlovic 90cm široký zákl. pás to je pre RD fakt luxus. Aj mnohé priemyselné budovy ho môžu iba slepo závidieť !
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?