Na co vsetko mysliet pred zakladanim RD?

Ahojte, planujeme stavbu RD. Bude sa zakladat na sachtovych pilieroch a Do domu budu tahane: plynova, elektricka, vodovodna pripojka, internet+domovy zvoncek Otazka na vas - na co dalsie odporucate mysliet, aby sa zabudovalo cez zaklady / zakladovu dosku? Stavebny dozor mi odporucal spravit predpripravu na tahanie vody zo studne a potencialne tepelne cerpadlo. Je mozne zabudovat nejaku vacsiu chranicku, cez ktoru je mozne v budiucnosti tahat nieco dalsie? Vdaka za vase odpovede
Odpovedať
Samozrejme, ze mozete zabudovat vacsiu chranicku. Kludne aj dve. Neviete, co sa vam v buducnosti moze zist.
Odpovedať
Profilova fotka
keď už zakladáte na šachtových pilieroch, mal Vám projektant takéto detaily určiť presne. Alebo je to len rozmar neskúseného projektanta? Koľko ich bude?
Odpovedať
Statik vypocital 9 pilierov, 3x3
Odpovedať
Profilova fotka
@itgospa predpokladajme neúnosné odložie, hľbka nad 3m , to je otcu materi 250 m3 betónu+ debnenie alebo skruže, x300€ m3 , 75 tis.€ to bude vzácny dom alebo miesto, a keď na to máte, prečo nespolupracujete s odborníkmi, ale pýtate sa laikov na MS ( v tejto situácii som aj ja laik, na špeciálne zakladanie je len niekoľko firiem)
Odpovedať
spytala by som sa asi na nazor asi aj nejakeho ineho odbornik co si mysli o tejto rade coc ste dostali :/ radsej teraz ako potom lutovat
Odpovedať
@jan45 vdaka za Tvoju reakciu. Upresnim svoju odpoved. Ide o 9 pilierov, rozmiestnenych v troch radoch po tri piliere v jednom rade (preto 3x3) Piliere budu mat priemer 0,9metra, do hlbky cca. 3metre. hlbenie kruhovym hydraulickym drapakom Do hornej casti pilierov sa bude osadzat kotviaca vystuz pre monolit pracovnej skary medzi sacht. pilierom a zakladovym rostom. Na rosty sa nabetonuje zelezobeton doska o hrubke 15cm. Bol robeny aj geologicky prieskum, ide zakladanie na plasticke ily, az v hlbke cca. 3m je unosna vrstva.
Odpovedať
Profilova fotka
@itgospa nechcem kolegom kaziť kšeft, ale nebolo by lacnejšie dať to posúdiť inému statikovi?
Odpovedať
@jan45 "otcu materi 250 m3 betónu" na devat 3m pilierov? https://youtu.be/0VoPOcPuMus
Odpovedať
@jan45 Myslis, ze je to poddimenzovane ci predimenzovane?
Odpovedať
Profilova fotka
@itgospa nemám podklady na exaktné posúdenie, len vychádzam z dostupných informácií: RD - jednoduchá stavba do 300 m2, Slovensko, @gashtaan Statik vypocital 9 pilierov, 3x3 - pôvodný text rozmer uviedol až neskôr, bral som to ako rozmery pilierov, nie rozpony. Ale aj do pilierov ide 25m3 betonu, rošty budú 18-20m3, platňa 12, do 60 m3, je to drahé zakladanie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?