Mozem dat do základovej dosky stavebný odpad zo zbúraného domu?

Profilova fotka
Ahojte ostal mi stavebný odpad zo zbúraného starého domu - plna pálená tehla, omietka, betón a hlina . Vsetko je to zmes nic triedne. Rozmyslam ci tento stavebný odpad vyviezť na skládku alebo použiť do základovej deky. Štandardne sa dava do deky kameň a ten sa hutni. Tak neviem ci je tato zmes stavebného odpadu vhodná do deky aby to casom nerobilo šarapaty ... Viete mi prosim poradit. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@danny888888 smelo môžeš, len na vrch si nechaj taký jemnejší nech sa ti to dobré zarovnava
Odpovedať
Trocha premiesat s hlinou a hore makadam na zarovnanie
Odpovedať
Profilova fotka
No rozmyslam nad tym ze by sme vybrali ornicu ktoru vieme v rámci pozemku vyuzit a namiesto nej dat ten stavebný odpad a na vrch len par cm makadamu a zaliat platnu
Odpovedať
Profilova fotka
@danny888888 pod zakladovu dosku.. do betonu urcite nie... omietka a hlina do betonu urcite nepatri..
Odpovedať
Do betonu nedavat ziadne kamene, ani stary beton! Ked lamete studentsku pecat, kde sa vam zlomi? Presne tam, kde je nehomogena cize kde je orech alebo daky iny bordel co tam davaju :-) Pod dosku nie je problem samozrejme, ale dobre zhutnit a na vrch strk (nie riecny) ako keby tam bolo cokolvek ine.
Odpovedať
@rkorba tvoja analógia s čokoládou je priam geniálna :-D Škoda, že orech je výrazne súdržnejší ako čokoláda okolo. A so vzájomnou súdržnosťou starého a nového betónu nie je problém, keď sa to spraví dobre (s rozumom). Odporúčam niekedy rozbíjať betón, kde boli primiešané aj kusy starého betónu či skál. Samozrejme, zemina tam nemá čo robiť...
Odpovedať
My sme odpad , no ani nie odpad ale takuto zmes davali pod zakladovu dosku, do betonu nam to nejak neodporucali a to hlavne kvoli tym vzduchovym bublinam, co uz vyssie celkom v zaujimavej forme popisal @rkorba. Beton by mal byt uceleny a ked tak pomiesany maximalne s kamenom, noziadnou hlinou :-| :-|
Odpovedať
@danny888888 raz tu niekto v inej teme napisal, ze stavebna sutina nie je vhodna pod zakladovu platnu je nasiakava a privadza vzlinajucu zemnu vlhkost zospodu k platni..]-( najidealnejsi pod zakl. platnu je makadam.
Odpovedať
@rkorba on to podla mna mysli ako podklad pod zakladovu platnu. @danny888888 ornicu urcite vyber. to sa musi. s tym nasypom pod ZB dosku by som porozmyslal. ak su to kusy betonu tie su ok, ale bude sa ti to zle udusavat. Tehlu by som tam moc nedaval lebo je nasiakava a drzi vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
Čo ho zbytočne plášite? Bežne sa dáva pod základovú dosku stavebný odpad. Najptv veľké kusy, potom stredné a na vrch jemné....zároveň tam hnet uložiť ležaťú kanalizáciu a porobyt prestupy na vodu, eletriku, plyn atď. Tie reči o vlchkosty si nevšímaj....budeš dávať preca hydroizolaciu @andyno @euro_ a makadam nieje nasiakavy?? Keď ma suché podložie tak je jedno čo tam dá. A keď ma vysoko spodnú vodu tak si musí kvalitné spraviť hydroizolaciu
Odpovedať
@logo22 to ze na Slovensku bezne sypu odpad pod zaklady, neznamena ze je to ok :-o. Makadam je tuha hornina, nenasiakne vodu do seba.. ..kdezto suť je zmes stareho betonu, tehal s maltou a kvádra.."nasiakaveho ako špongia" :-p privedie vodu rovno pod zak. platnu..a voda je vytrvala, po case podda izolaciu ]-( .
Odpovedať
@logo22 makadam je drvene kamenivo. neviem preco by mal byt nasiakavy. @danny888888 ked uz chce niekto usetrit odporucam ist do najblizsej betonarky a spytat sa na spracovany (drveny) beton. je to lacnejsie ako makadam a vhodnejsie ako akykolvek stavebny odpad.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?