Má niekto skúsenosti s tehlou Leier?

Má niekto skúsenosti s tehlou leier?
Odpovedať
My z nej staviame. Nie madarskej, ale z Petrovan. Manzel hovoril, ze su celkom v pohode,pozri si album.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte trochu by som chcela porozumiet tejto tehle Leier. Davala som statikovi na posudenie rozne druhy tehál aby som vedela na kt. mam davat robit cenovu ponuku. Ohladom tehál LEIER mi napisal, ze moze byt tehla LEIER LM 38 PLUS a tehla LEIER LT 38 N+F nevyhovuje bez zateplenia. Ja som tieto druhy na nete ani nenasla. Nejedna sa nahodou o tie tehly vyrabane v Madarsku???Alebo nieco take som citala. Berieme do uvahy aj tehlu Termobrik 38 tak mi prosim poradte. dakujem
Odpovedať
Niktoooooo mi v tom nepomoze???
Odpovedať
@tinaja http://www.modrastrecha.sk/forum/tema... http://www.leier-baustoffe.sk/prospek... Projektant má pravdu. Norma vyžaduje u steny U = 0,3 a menej. Ale fakt, že energie sú drahé, vyžaduje použiť tenšiu tehlu a hrubú vrstvu izolácie. Norma je stará...! Najlepšie je dosiahnuť U pod 0,15 W/(m2K).
Odpovedať
@blacksr dik len ja som taketo oznacenie tehly Leier nenasla. Asi som trubka ale ta tehla Leier 38LM PLUS to je ta brusena LEIERTHERMO 38???
Odpovedať
@tinaja Nevyznám sa v ich sortimente. Neviem, či LM je nový typ, alebo ide o preklep a má byť v projekte LT... Veď nech Vám projektant pošle odkaz na konkrétnu tehlu a jej technický list.
Odpovedať
@jozef74 ahooooj,aj my staviame z Leier tehly a spokojnosť maximálna...taktiež sú objednané z Petrovan
Odpovedať
@zuzikkk11 ahoj a z akeho si okresu? Ja som okres Pezinok tak rozmyslam, ci sa mi to oplati tahat sem tehlu cez cele slovensko ked je tu Pezinska tehla.
Odpovedať
@tinaja Leier Petrovany priamo nepredava tehly zakaznikovi (to len vtedy bola taka uvadzacia akcia), treba si najst v blizkom okoli stavebniny, ktore tehlu predavaju. My sme tak chceli kupit priamo z Petrovian KOmin Leier a nedalo sa, museli sme cez stavebniny. Tak si myslim, ze aj s tehlami to tak bude, ale nic nedas za jeden telefonat do Leier-u a opytas sa.
Odpovedať
@skorpionka34 dakujem tusim som to tu uz citala. Dozvedela som sa, ze mame znameho v stavebninach na vychode tak mozno sa bude nieco dat vybavit cez neho.
Odpovedať
@tinaja ahoooj, z Michaloviec...aj my sme to riešili cez stavebniny.
Odpovedať
@zuzikkk11 No tak to si mala fajn, ak to nie je tajomstvo mohla by si mi napisat za aku cenu ste ich dostali???ci sa mi to oplati. bola by som velmi vdacna dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj, my tiež staviame z Leier tehál-38. Máme ich rovno z Petrovan, keďže staviame blízko pri Prešove :-) Ešte len robíme vnútorné omietky, takže neviem povedať, ako sa v takom domčeku býva, ale švagor má tiež z tehál, tiež 38 a je spokojný...
Odpovedať
zateploval z vas niekto Leierky alebo je lepsie nezateplit? ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mne ponukali v stavebninách tehly Leier brusene, ale z Madarska, že vraj super kvalita v porovnani so slovenskými, ale všade na nete čitam že z Madarska su zle...aké máte skusenosti s madarskými?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
obnovujem tému, čo hovoríte na tehlu Leier?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
V Petrovanoch sa už vyrába aj brúsená tehla Leierplan. A je vo výbornej kvalite.
Odpovedať
Leier ani zadarmo, treba si uvedomit kolko tam toho maju v P+D, nosia to uz aj zadarmo do stavebnin a nikto to nechce. Robi sa uz aj brusena LeierPlan ale tepel. parametrami je to najhorsia tehla na trhu./takze to zaplatite aj tak plynarnam alebo elektrarnam./ Zaklady a murivo by som nepodcenoval a 600 Eur pri vybere muriva je zanedbatelne polozka navyse to uz nikdy neviete zmenit. Myslim si stale plati osvedcene: SKÚPI 2 x KÚPI.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Tehla leier sa nechyta na heluz wienerberger ani pezinsku
Odpovedať
Pracujem v stavbarine objednal som s i ju a terz banujem ze som sa nechal nahovorit predajcom skoro vsetky tehly v palete su vystiepane rohy 13 tehal z palety mam rozbitych som z bratislavskeho okr.a asi je problem ďaleká doprava sem pri preprave tie palety na navese pracuju a tru sa o seba zrejme a tym sa vylamuju a este mam tam aj tehly ktoré su z uhla pre bližšie info kludne poslem foto
Odpovedať
A ten tepelny odpor neviem ci treba riesit podla tabuliek ja medzi wienerb.a leierom 0.03 rozdiel to je nic
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Mám skusenosť a nikdy nikomu tuto tehlu a celkovo firmu neodporučim banujem to velmi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nikdy viac
Odpovedať
Mam postsvenych 6 radov a idem to burat. Moj osobny nazor na tuto tehlu. Ave.
Odpovedať
Profilova fotka
my práve z Leier Plan 30 začíname stavať (Bratislava) a myslím, že ok, aspoň čo som pozerala na rady tehiel, ako stavajú (a videli sme pred mesiacom tiež prácu týchto robotníkov, robili nám už pred 10 rokmi stavbu z Heluz presných tehiel). Čo som pozrela tehly, aj na inej stavbe - boli Leier ok, nepoškodené, bez prasklín. Rozhodovali sme sa medzi presnými tehlami Heluz 30 a Leier - po dlhom zvažovaní predsa len rozhodli pre zatepľovanie a nie pre presné tehly s integrovanou izoláciou 🙂 takže verím, že aj Leier bude ok 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lukas_vysokaj Mozem sa opytat, aky bol dovod?
Odpovedať
Profilova fotka
Krehkosť mozno ako sklo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?