Kto začína stavať koncom septembra 2012?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zakladam tuto diskusiu, pretoze sme mysleli ze zacneme stavat nas vytuzeny domcek v polovici augusta, ale kedze sa nam posunulo par veci vychadza nam zacat stavat koncom septembra. Preto sa vas chcem spytat ci sa niekto chysta tiez stavat v takom obdobi, a ci sa vobec oplati zacat. Dakujem za vsetky vase odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubi13 veru tak drzme si palce aby sa nam pocasie umudrilo a daco sme este porobili..nechcem si ani len pripustit ze budeme musiet zacat az na jar..mi sa fakt potrebujeme co najskor odstahovat od rodicov ale nato aby nam staviala firma sme sa financne necitili..
Odpovedať
@maalinkate držím palce! máme momentálne zapadanú stavbu.... ale to sa musí roztopiť 8-( čakám slnko 8-)
Odpovedať
@lyubkaa je to boj ktorý je skoro na celý život! najprv to vybaviť, potom to platiť a nakoniec to má aj tak banka.... ale nevadí! hlavne že sa raz dočkáme toho vytúženého súkromia, domova a samostatnosti ;-) teším sa !!! držím palce! daj vedieť čo nové
Odpovedať
@maalinkate no to budeš mať super ak ostane doma a bude makať! lebo my sme to robili po sobotách... ale to zvládnete! sme predsa mladá odolná generácia! nás nič také ako sneh či mráz nemôže odradiť!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 ach, mam pocit ze som tento rok dostavala..ten moj ma predchvilou vazne dojal pomaly k slzam, takze tento rok to vidim tak ze sa s nicim nepohneme...mali sme vymenu nazorov a ja uz mam toho dost..nakoniec sa nieze rozhybe ale on sa zastavi.
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate Myslím, že teraz je najhoršie sa rozhýbať. u nás tiež stále počujem neviem či začať teraz alebo až na jar. neviem či bude ešte pekne, neviem či stihneme a stále neviem a neviem. je pravda, že ešte nemáme právoplatne stavebko malo by to byť tento týždeň ,ale asi nebudem nanho tlačiť lebo hovorí, že je zo mna len nervozný, možno sám pochopí,že ak sa vyčasí tak bude dobré ak sa niečo urobí ešte teraz.. a z čoho plánujete stavať? my sme ešte neni uplne rozhodnutí
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 je ťažke sa k tomu všetkému dopracovať, ale ked sa budeme stahovať bude fajn. neviem sa toho dočkať.vy už dalšie vianoce v novom,čo? a z čoho staviate?
Odpovedať
@lyubkaa to hrooozne chceme! u našich to nieje vždy ružové!... my staviame z Ytongu. a vy? aký komín chcete dávať? my Schiedel Uni + teraz majú akciu :) 2 metre zadara! ale bude to dvojkomín a výjde nás 2300 :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ved aj zomna uz je ten moj nervozny, preto to vzdavam uz aj ja..ale u nasich su podmienky katastrofalne...staviat budeme tiez z Ytongu ako aj lyubkaa
Odpovedať
Profilova fotka
my ešte presne nevieme z čoho budeme stavať, môj pán manžel sa ešte nerozhodol. ja sa moc takým veciam nerozumiem tak rozhodnutie nechávam na neho. ale tiež uvažuje,že z porobetónu, že je to lepšie. no a komín? my budeme mať dva, ale každy samostatne stojací. kokšo 2300? dosť! strašné ceny... my to tiež nemáme bohviečo u našých preto sa chceme čo najskor odsťahovať.ked je každý sám tak sú aj lepšie vzťahy. len sa nám moc nedarí len stavebko sme vybavovali tri roky.ale chvala bohu zajtra ideme preň a za touto etapou robíme veľkú hrubu čiaru. to vybavovanie nám zobralo kus života,nervov... :-( už len vybaviť úver :-| aj tam nám včera povedali, že keď nemáme čo založiť tak by sme mali mať rozostavanú stavbu aby sme ho dostali. nebude to problem len nech sa už vyčasí lebo keď to môj mužiček počul tak by tiež konečne rád urobil základy ešte v tomto roku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa my sme vcera zacali robit zaklady..kopu snehu nasnezilo ale firma povedala ze pohoda pokial nie su velke mrazy... :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ahoj, tak ako zacali ste uz?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@maalinkate ale kdeže...na pozemku nám stojí voda :-| inak stavebko už máme doma. A vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa my to tiez mame cele rozbahnene..a prsi stale, takze to vidime az na jar... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ahoj, tak ako uz kopete? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate ahoj...tu nie je dňa aby nepršalo ]-( mám z toho depku. a môj muž ešte väčšiu zo mna :-D už sa začínam zmierovať s tým, že tento rok ništ. a u vás ako? aj tam neustále prší a vás ide z toho šlak trafiť? toľko sme sa mordovali s tým stavebkom..milion prekážok bolo a ked už konečne ho máme doma tak bude stále pršať,ja tomu nechápem :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa tak my sme dnes dostali stavebne povolenie..a dnes ked pride muz domov z prace zasadne rada a ideme sa dohodnut ci teda zacneme alebo nie..ak ano tak cez vikend snad kopeme..takze vecer ti budem vediet povedat ci zaciname alebo nie..tu neprsi tak som zvedava a uz sa neviem dockat vecera x-) dam vediet ako sa rodinna rada rozhodla :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate no čo ako rozhodla rodinná rada??? ide sa kopať alebo?
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ahooooj, tak som sa trosku odmlcala, bolo to dlheee rozhodovanie, ale rozhodlo sa! x-) Dnes sa ide vymerat a zajtra pride bager kopat, takze zaciname!!! tak sa tesim :-D a vy ako?
Odpovedať
Profilova fotka
supeeer maalinkate, tak predsa si sa dočkala. Je to super pocit, však? Aspoň pre mňa bol....tiež sme to stále pre niečo museli odložiť, ale keď sa začalo kopať, tak to bol super pocit...proste nový začiatok. My sme včera zaliali deku nad prízemím, teraz týždeň čakáme kým trocha vyzreje a ideme ešte ťahať aj múry poschodia. Murári tvrdia, že to už pôjde rýchlo a tak by sme do mrazov chceli stihnúť dať ešte aj vrchú deku. Uvidíme, držme si palce, nech ešte nemrzne. A vy asi plánuteje iba zákla. dosku? Ale aj to je super, lebo na jar nebudete musieť čakať, kým sa umúdri počasie a hlavne kým už nebude blato, lebo keď zíde sneh, tak je všade voda a zle sa robia základy.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubi13 Je to perfektny pocit.. :-D uz som ani nemyslela ze by sme mohli vobec tento rok zacat.. zajtra zalievame zaklady, okolo obeda ma prist prvy domiesavac a potom vo stvrtok rano material na pokracovanie.. hej planujeme len zakladovu dosku, ale je to viac nez super ak ju stihneme pretoze nas to nebude zdrziavat, tak ako pises..a uz aspon mame ten pocit ze sme zacali a vidina vlastneho byvania je znovu blizsie.. x-) x-) A to je super ako vam to pekne ide, tak si fakt drzme palce nech nam to pocasie vyjde, mam radost aj z vas, ved potom si napiseme co sme vsetko stihli porobit..este nam buduci tyzden pridu kopat aj studnu 8-) tak sa aj nato tesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa teraz si sa nam odmlcala ty? kopete? 8-)
Odpovedať
@lyubkaa ahoj, vam trvalo SP 3 roky? v com bol problem? my sme si podali koncom jari, papiere sme zhanali zhruba jeden rok a tiez je to uz dost dlho,,,
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate aho tak trošku som sa odmlčala..riešili sme aj my čo ideme robiť.trošku sa nám to skomplikovalo.chceli sme aj my začať základy,ale nemôžeme lebo si musíme najskôr vybudovať prístupovú cestu.mali sme prechádzať cez susedov a našu cestu urobiť až budúci rok,ale už to nie je možné. tak momentálne pracujeme na ceste.no a kým ju urobíme tak už budú asi mrazy a nebude sa dať už nič robiť :-( A vy ako? už ste zaliali pásy? a ako vám to ide? teším sa s vami aspon vy niečo stihnete a my to budeme musieť na jar dobehnúť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@doma1 ahoj veru tri roky a to sme dávali dva krát žiadosť na stav.úrad. Problém sme mali práve v tej prístupovej ceste a so susedmi. vlieklo sa to strasne dlho a teraz zase kvoli prístupovej ceste nemôžme ešte začať.máme tam super susedov ako môžu tak pomôžu,ale tak akurát do hrobu. a vy už máte stavebko hotové?
Odpovedať
@lyubkaa takze mate takych "super" susedov, a este ani domcek nestoji,,, my este nemame SP, podane je uz dost dlho, ale sme v "ocakavani" ;-) , tiez sme mali problem s prist. cestou, museli sme si ju totizto kupit od troch vlastnikov, pretoze cesta, ktora viedla k nasmu pozemku bola nevyhovujuca pre pani zo SÚ, museli by sme ju prerobit na vlastne naklady (450m), a sluzila by vsetkym,,,,Takto sme zvolili lahsiu a zaroven lacnejsiu variantu, odkupili novy pozemok(dlhy 120m) a vybudujeme si ju a bude iba nasa,,, Bohuzial aj takto to funguje na SK. Kde staviate? mozes napisat do IP
Odpovedať
@lubi13 a začali ste?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, kde ste všetci? Makáte na stvbách, alebo ste to nechali do jari? My by sme mali dnes dokončiť múry na poschodí a vraj zajtra sa začne šalovať veniec, takže to vyzerá tak, že stihneme aj tretiu deku ( strop) tento rok. Počasie je zatiaľ dobré, tak ak ešte aspoň 2 týždne vydrží to by bolo super. Musím už aj nejaké fotky pridať a aktualizovať si profil, lebo bábätko čo mám na fotke už chodí do škôlky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, nikto nič. Ako pokračujú stavby? Už aj počasie sa umúdrilo, tak asi všetci makáte na stavbách, keď sem nikto nepíše. My už máme hotovú hrubú stavbu ( s oknami a strechou), vo vnútri je urobená voda, elektrina sa práve robí a včera prišiel materiál na podlahové kúrenie, tak snáď cez víkend majstri začnú. A vy ako ste na tom?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?