KAMENNA PIVNICA V DOME - ako poriesit podlahu a steny

V starom dome mame takuto pivnicu - vid foto. Mury su kamenne, asi pieskovec...? Podlaha je teraz udupana hlina, alebo tenky beton. Prosim o navrhy ako poriesit podlahu, aka by mala byt jej stavba? A dalej - ako poriesit tie steny? Ako to osetrit?
Odpovedať
Profilova fotka
Najprv si ujasni na co chces.pivnicu premenit. Aky ma mat ucel v buducnosti a podla toho najst riesenie. Na zemiaky je teraz idealna.
Odpovedať
@wolodymyr chcem tam urobit skladovy priestor - na kompoty, v lete lyze, v zime nafukovacky, atd... chcem tam mat podlahu, ktora bude sucha.
Odpovedať
@leader1234 môj názor, so stenami by som nerobil nič, nechať kameň kameňom, maximálne natrieť bielym vápnom. Musí to dýchať. NEOMIETAŤ! Čo sa týka podlahy. Dôležite je, či je tam voda alebo nie. Väčšina takýchto podláh má vlastné vnútorné odvodnenie. Čiže určite nerobiť to, že dať betón na hlinu. Pokiaľ je tam voda, všetku hlinu zospadovať, aby mohla odtiecť preč! Buď urobiť drenaž, ak vyjde spad voči terénu, šachte, alebo len vysypať kamenivo 16/32 v hrúbke 5-10cm (drenažna vrstva) a na to poter s akoukoľvek úpravou. Ideálne je urobiť odvetranu podlahu. Druhá možnosť je vysypať kamenivo 16/32 aspoň 10cm, nato jemnejšiu vrstvu a do toho nejakú veľkoformátovu betonovu dlažbu na zraz, alebo ak to má vyzerať estetický tak zamkovu dlažbu, vyškarovať pieskom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?