Je potrebná fólia pod štrkové lôžko základov?

Ahojte, Ma niekto prosim Vas skusenosti s foliou pod strkove lozko predtym ako sa zaleje betonom na deku?Zevraj to pomaha aby nedoslo k rychlej strate vody z cementu..niekde som poocul ze je to uplna blbost a skor je to na skodu a niekde ze je to potrebne..mate s tym niekto skusenosti?Diky
Odpovedať
prvy krat take nieco pocujem...podla mna netreba.
Odpovedať
Profilova fotka
chcem poprosit o radu, do zakl. pasov sme dali asi 20 cm strku, vykopane zaklady su asi 70cm a 3 rady pojdu dt tvarnice a az na ne doska.Pan z betonarky nam tvrdi,ze to nemame dobre,ze ten strk musime udupat so zabou, je to tak ? Mohlo by sa nam nieco stat ? :-(
Odpovedať
ahoj,strk sa udupava az ked zalejes zaklady a nanosis strk pod deku. My sme v zakladoch udupali len noahami:-).Dufam ze planujete aspon 1,5 rady z tych tvarnic zahrabat pod zem,beton totiz musi byt minimalne 80 cm pod povrchom...
Odpovedať
Len inými slovami doplním iskandera: základová spára čiže spodok betónu základového pásu musí siahať do nezámrznej hĺbky.
Odpovedať
Profilova fotka
ci udupavat alebo neudupavat zalezi od podlozia, ktore tam mate a to by mal vyhodnotit statik alebo stavebny dozor...
Odpovedať
Nóóó, napr. tam, kde sú spraše, sa vôbec nesmie dávať štrkový podsyp...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj iskander,postup mame taky,ze na zaliate zakl.pasy,tie su asi 70 cm aj s tym strkom naspodu, idu tri rady dt tvarnic - to je vyska myslim 70cm, my totiz nimi vyrovnavame teren, takze vsetko bude vlastne v zemi, iba vlastna doska bude nad povrchom. A strk pod nou sa udupava to viem, len ten v tych zakl,pasoch sme neudupali a pod nim je ilovita poda. No a dnes mame betonovat ;-( ,tak vase rady si precitam vlastne uz po funuse , dufam ,ze nic nepokazime, ked kazdy ma na to iny nazor, 20 ludi povie,ze je to ok a dalsich 20 by to robilo inak...............hm
Odpovedať
My sme betonovali zakladove pasy pred 2 tyzdnami, teraz vyrovanvame teren so salovackami. V projekte sme mali zaklady hlboke 1m, ale vykopali sme 1,2m (ilova poda). Na spodok strk cca 5-8m cm, ten sme neudupali ten ma len drenaznu funkciu. Do drazok na zaklady osadili prechody na vodu a kanalizaciu, a pocas betonovania hadzali velke sutre, cim sme usetrili cca 1/3 betonu. Po "obsalovani" so salovackami navezieme znova strk a zhutnime zabou par centi pod povrch salovaciek. A potom ideme na platnu.... To Suchonka - pan z betonarky asi chcel aby ste minuli co najviac betonu :) U nas sa mu tiez nevidelo ked sme pouzili velke kamene do zakladov a tym sme usetrili betonu.....
Odpovedať
Profilova fotka
tak uz mame aj my zabetonovane a bolo to 32 m3, teraz cakame na DT a pokracujeme.......... =-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?