Izolacia proti spodnej vode

máte reálne skúsenosti s vodou v dome? Ja už mám HI dávno urobenú, len ma zaujíma, prečo všetci strašia, prečo je tento fenomén? Pod múry som dal 2x 60/35, to je asi OK. No na plochu mi to všetci výhovorili, že je to blbosť a nestačí to, že to praskne a voda vybehne 🤷‍♀️ Tak som kúpil 200/40, natavil. Potom zase "odborníci", že som mal dať 2 vrstvy. Teraz zase ďalší, že mám spoje pretriet gumoasfaltom (ten mi ale zvýšil) a stále dookola niekto straší. Ako sa tá voda prejavuje? SEPT+OKT boli dažde, všade mokro, voda sa valila okolo domu. Platna vnútri však všade suchá 🤷‍♀️ múry suché. Dom je asi 30-40 cm nad terénom. Pod dekou je štrk, 20cm betónu,...neviem si to predstaviť, aký gejzír by tam musel byť, aby to vytlačil. m Máte niekto reálne skúsenosti s tým, že ste videli tlačiť vodu cez platnu?? Začínam mať z toho strašenia nočnú moru 😢
Odpovedať
@terry25 určite žiadna voda nehrozí pokiaľ sa nejedná o suterén. A esre keď tam je štrk pod platnou, to je dobre, je to priepustná vrstva do ktorej vystúpi voda v prípade veľkého zvýšenia hladiny vody. To si nemyslím aké ze tak vystúpi nakoľko sa jedná o prízemie a nie suterén.
Odpovedať
@terry25 g200s40 niekore rady su aj proti tlakovej vode. Mam zasypane garaze zemou po vrch a je tam jedna vrstva ci na stenach ci na podlahe a ziaden problem. Ked mas k tomu dom este vyssie ako teren tak neexistuje ze ti nestaci jedna vrstva aj slabsej izolacie ako g200s40. Pretierat spoje gumoasfaltom moze len ten co to nevie natavit, ten nech si to poistuje 3 vrstvami. Pri pase hrubky 4mm je kopec asfaltu a ked to natavujes tak to krasne musi zalievat hrany.
Odpovedať
@terry25 pokud vse funguje tak neni ceho se bat. Duvod proc davat dva pasy muze byt i kvuli radonu nez kvuli vzlinajici vlhkosti. Ja napriklad daval dve vrstvy modifikovanem prave kvuli radonu (rozdil v te dobe byl asi 100-150kc na roly oproti klasickemu s atestem na radon). Navic se modifikovany pas ma udajne delsi zivotnost a vetsi pruznost (ale nepredpokladma ze by dneska neco tak sedalo ze by i to klasicky nedal). Takze pokud projekt rika jeden a aplikace se provedla spravne. Tak pak je vse ok a muzete v klid spat😉
Odpovedať
Napr G200s40 icopal je protiradonova.
Odpovedať
Profilova fotka
@terry25 ak je platna nad povrchom zeme, nebudes tam mat asi tlakovu vodu. Ludia, vsak mate projekt, staci si ho precitat a robit podla neho. A ak neverim projektantovi, tak si najdem ineho a neriadim sa radami na fore...
Odpovedať
@mgx lenže projektant robí od stola. Pochybujem, že on vie ako tu tečie spodná voda, to odhalí až prieskum, no ten nerobí nikto
Odpovedať
Profilova fotka
mas fotky zakladovej dosky?
Odpovedať
Ja tiez neviem o com. Odkedy mam krov, tak v bezprostrednom okoli je preschnuta zem a tak vo vseobecnosti tu zem vypije akekolvek mnozstvo vody, ani som to nezasypaval nicim inym ani neizoloval zaklady (iba na dosku som daval XPS aby to zbytocne nepilo na urovni zeme). Ziadne vlhnutie dosky som nemal dlhu dobu, ked som este nemal priecky ani plosne polozene asfaltove pasy. Na radon som nasiel mapu a z nej som vycital, ze tu nie je. Vybavene.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?