Izolácia pivnice

Ahojte, staviam dom, tristvrtina podpivnicena a idem ho uzolovat. Bud fatrafol alebo velbit v35. Mate niekto skusenosti s jednym alebo druhym? Co by ste odporucili? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@nashmar čo idete konkrétne izolovať ? Základovú doskú alebo steny pod terénom ? Aku mate izolaciu pod ŽB stenami ? Čo sa týka odporúčania tak samozrejme fatrafol by bol naj, ale na to by sa muselo myslieť už na začiatku HS. Z pásov najlepšie modifikové ako Glastek 40 SM, Elastobit gg40 atď. Ale v pohode sa dáva aj oxidovaný g200 s40. V60s35 by som samostatne určite nedával najmä na steny z DT. Skôr len ako prvú vrstvu na zrovnanie.
Odpovedať
@matusakrobert Izolovat idem steny pivnice ktore su z DT. Deku som izoloval tekutou izolaciou a gumoasfaltom
Odpovedať
Profilova fotka
dobry den, tak ako spomenul kolega predomnou, na oxidovane pasy zabudnite, na PVC folie a zvlast pri zakladoch zabudnite este viac . Dajte si od nejakych ludi co to robia denne natavit 2x vrstvu glastek gg40 a budete mat pokoj. Dnes som vykonaval iskrovu skusku na terasach a co dokazu ine profesie vykonat za zlo na tenkych PVC foliach to sa neda ani predstavit. URCITE FATRAFOL nie!!!
Odpovedať
@nashmar JA mám pivnicu izolovanú proti tlakovej vode Fatrafolom. V mojom fotoblogu o záhradnom domku si môžeš pozrieť fotky, ako sa to robilo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@nashmar Ahoj. Akú izoláciu si si vybral na tie pivničné steny? Mňa to teraz tiež čaká...
Odpovedať
@m1ch4l ahoj, dal som fatrafol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?