Hydroizolacia murov domu

Caute, mam dom, ktory je v stadiu hruba stavba. Riesim teraz ponuky od firiem, ktore mi ho dokoncia do holodomu. A chcem sa poradit, ci hydroizolacia murov navrhovana firmou je v poriadku. Aktualny stav je taky, ze zakladovu dosku debnili XPS, ktory tam uz ostal. Na zakladovu dosku pod mury natavili asfaltove pasy. S tym, ze ak s tou firmou budem pokracovat na holodom, tak nadpoja tam 15 cm asflatoveho pasu a dvihnu na tehlu smerom hore. Dom bude akoby vo vani, chraneny pred vodou zo zeme. Druha firma si mysli nieco ine, ze nadpojenie asfaltovych pasov by poskodilo existujuce XPS dosky, z tepla z horakov. Preto oni navrhuju, ze by to zaizolovali tekutou hydroizolaciou. Je ten druhy postup v poriadku? Ked sa na to nalepi druhy rad XPS, nie je problem ze je tam medzera medzi XPS v podobe pasu s tekutou izolaciou? Posielam aj obrazok v priloho ako si to druha firma predstavuje. Vdaka za vase odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasbenc da sa jedno aj druhe. Prve je pracnejsie no lacnejsie. Druha moznost rychlejsia no drahsia.
Odpovedať
@roberto18 vdaka, ked na to pojde dalsi rad XPS, nebude tam zbytocna fuga medzi nimi, lebo asfaltovy pas s gumovou hydroizalaciou? Ci je ten pas sa skrati tak, aby to XPS zakrylo?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasbenc ja to riesim takto. Saloval som 10 cm xpskom. Vodorovmu ipu som zarezal zarovno a zaizoloval tekutou smerom hore. Dolozim 10 +10 xps a vysie budem pokracovat fasadnym eps 20 cm kedze (nechcem odstupnovany sokel)
Odpovedať
@roberto18 akú tekutú izoláciu v tomto mieste ste použili, (značka, typ)? tiež uvažujem nad tým ako to robiť a čo by bolo lepšie. mám pocit že natavovanie pásov smerom hore na murivo je dosť náchylné na chyby realizácie. Preto začínam uvažovať skôr nad tekutou izoláciou, ktorú by som nanášal aj pri riešení detailov okolo prahu HST portálu, vchodových dverí a podobne.
Odpovedať
Nema tekuta hydroizolacia rozpustadla, ktore by sa teda nemali dotykat polystyrenu?
Odpovedať
@tomasbenc daju sa pouzit aj samolepiace hydroizolacne pasy, ktore sa nemusia natavovat, pripadne sa len lahko prebehnu plamenom pri aplikacii. Ak by mala byt tekuta hydroizolacia (a zalezi aka znacka, typ...) pod urovnou terenu, tak ja by som ju osobne nedaval a prelepoval by som pasmi. Tieto XPS "salungy" sice zjednodusuju robotu ale ta hydroizolacia je najlepsia napojena na murivo a spojena s vodorovnou hydroizolaciou. Potom nalepit XPS.
Odpovedať
Sú tekuté stierkové izolácia určené priamo na EPS. Sú vhodné na členité steny. lepšie utesnia detaily. https://www.murexin.sk/produkte/hrubo...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?